Çocuklara Özel Topkapı Gezisi

Çocuklarınızın tarih ve kültürümüzle erken yaşlarda tanışmasını, müze ve ören yerlerini doğru yöntemlerle gezmelerini istemez misiniz?

Bu tura katılmak için lütfen bizimle iletişime geçin

Geleneksel yöntemlerle yapılan gezilerin ne kadar verimli olduğu konusuna hiç girmeden, bu konunun dünyanın en gelişmiş ülkelerinde nasıl yapıldığını hiç düşündünüz mü?

Şerif Yenen'in Rehberler Odası başkanlığını yaptığı dönemde uluslararası fonlarla ve özel eğitmenlerle gerçekleştirilen “Çocuk ve Müze Projesi”nden edinilen bilgi ve birikim; Küçük Sultanlar Atölyesi'nde hayat buluyor. 

Çocuklarla Taksim-Cihangir’deki C.I.P Salonu'nda başlayan buluşma, drama eğitmeni ve tiyatro sanatçısı uzman Seden Edgü eşliğinde yaklaşık 2 saat sürecek bir atölye çalışması yapacaklar. Bu atölye çalışmasında, Ege ve RomRom’un Maceralı Topkapı Sarayı gezilerini içeren çocuk kitabını interaktif bir biçimde işleyen çocuklar; "Topkapı Sarayı’nda yaşam nasıldı? Padişahın annesinin nasıl bir etkisi vardı? Padişahlar, Hanım Sultanlar büyürken neler öğreniyor, nasıl yaşıyordu? Toplantılar nasıl yapılırdı?" sorularının cevaplarını öğrenecekler. Ardından saraya gittiklerinde neler göreceklerini de fotoğraflarıyla eğlenceli biçimde çalışacaklar.

Sandviç ve içecek ikramından sonra, özel araçla Topkapı Sarayı’na giden çocuklar, uzman profesyonel bir rehber ve onun yardımcıları eşliğinde Topkapı Sarayı’nı gezecekler. Yaklaşık 2 saat süren bu gezi sırasında Harem Dairesi de görülecek.

Gezi bitiminde çocuklar, bu etkinliğin en önemli bölümünü oluşturan gün sonu değerlendirme çalışması için özel araçlarla C.I.P Salonu'na geri gelecekler. Program bitiminde aileleri bu salondan çocuklarını alabilecekler.

Küçük Sultanlar Atölyesi

Yaş Grubu: 9-12
Katılımcı Sayısı: En fazla 16

Programın Özeti: Kahramanlarımız Ege ve Romrom’la beraber,  önce atölye çalışmalarıyla Topkapı Sarayı’nın tarihi ve kültürel boyutunu öğrenip, sonra gerçek mekanları gezerek Topkapı Sarayı’nda yaşamı deneyimleyeceğiniz atölye ve uygulama gezisi.

Program:

10:00 C.I.P Salonda buluşma (Cihangir)
10:00-12:00 Ege’yle Romrom’un Hikayesi – İnteraktif Atölye Çalışmaları
12:00 Yemek molası
12:30 Topkapı Sarayı’na özel araçla hareket
13:00- 13:15 Topkapı Sarayı’na giriş
13:15- 15:15 Saray gezisi
15:30-16:00 C.I.P Salona dönüş
16:00-16:30 Değerlendirme toplantısı
16:30 Atölye Sonu

Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetler:

  • İnteraktif Atölye Çalışmaları
  • Öğle yemeği ve içecekler
  • Özel araçla ulaşım
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Programda bulunan gezi ve ziyaretler

Kullanım Koşulları:

  • Bu tur istanbul.com ve Şerif Yenen Travel’in ortak bilgi birikimi ve tecrübesiyle hazırlanmıştır.
  • Nihai satıştır ve iadesi yoktur.
  • Bu teklif başka indirim ve avantajlarla birleştirilemez.
  • Tüm kredi kartları için geçerlidir.
  • Bu gezinin operasyonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli A Grubu Seyahat Acentası olan Şerif Yenen Travel Turizm Seyahat Acentesi tarafından gerçekleştirilmektedir. (Belge No: 8860)

 Buluşma Noktası: Taksim Cihangir C.I.P Salonu

Kurumsal

Dilerseniz bu özel turu kurumunuza özel hale getirebilir ve dilediğiniz tarihlerde yalnızca kurumunuza ve çalışanlarına, şirketinizin yerli - yabancı özel misafirlerine ya da iş ortaklarınıza özel gerçekleştirebiliriz. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli…

Bunları da deneyimlemek hoşuna gidebilir

X