Karaköy'ün renklerinden biri: Mums Cafe

Mums İsveç dilinde “lezzet” demek. Hemen her gün yeni bir mekanla karşımıza çıkan Karaköy, bu kez Mums Cafe ile daha renkli bir hale geliyor.

Fransız geçidinin hemen girişinde bulunan Mums, çok ince detaylarla dekore edilmiş bir mekan. Bu ince detaylara girmeden önce mutfağından biraz bahsedelim. Herkesin dilinden düşmeyen açık büfe kahvaltısını es geçmemek gerektiğiyle başlayabiliriz anlatmaya.

mums-cafe-karakoyBu mutfaktaki her şey taptaze ve bir çok şey de el yapımı, özellikle quinoa salataları efsane! Omletler, gözlemeler, tatlılar… denemeden anlatması zor geçekten de. Öğlen yemekleri için de pek çok seçeneğin olduğu menü anlatmakla bitmez.

mums-karakoy-taksimDekor detaylarına dönecek olursak, mekan girdiğiniz andan itibaren tüm samimiyetini hissettiriyor. Eski günleri hatırlatan kolalı danteller mekanda dikkat çekiyor, danteller lambaların üzerinden de sarkıtarak farklı bir hava yakalanmış. Ayrıca giderken küçük bir not bırakmak isterseniz de hemen bir şeyler yazabileceğiniz fayans bir duvarı bile var.

mums-cafe-istanbul

Eğer yolunuz Karaköy’e düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri de Mums Cafe.

Fotoğraf Galerisi


Ulaşım

Adres: Kemankeş Mah., Fransız Gç Sk No:1 D:16-17, Karaköy/İstanbul

Telefon: +90 (212) 245 98 48

 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


X