14 Şubat’ta Sevgiliyle İstanbul’da Gidilebilecek 8 Yer

14 Şubat Sevgililer Günü’ne az bir süre kala İstanbul’un dört bir yanından çiftlerin doya doya romantizm yaşayabileceği, her keseye uygun, 8 mekânı sizler için bir araya getirdik.

3.2.2015

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Kız Kulesi

Yazımıza “Ah İstanbul İstanbul olalı” şarkısıyla başlayarak, İstanbul klasiği olan Kız Kulesi’ni önermek istedik. Dünyanın en özel yerlerinden biri olan bu şaheserde mükemmel bir manzara eşliğinde sevgilinizle yemeğinizi yerken, denizin ortasında bulunmanın verdiği keyifle huzur dolabilirsiniz. Zaten Kız Kulesi’nin hikâyesini bilen biri, bir de sevgilisiyle 14 Şubat’ta buradaysa, romantizm için fazla bir sebebe ihtiyaç duymaz.

Kız Kulesi İstanbul

Kız Kulesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Zengin bir restoran menüsüne sahip olan Kız Kulesi’ne, ulaşım Üsküdar ve Kabataş’tan sürekli kalkan tekneler ile sağlanıyor.

İstanbul, Salacak Mh., Üsküdar, Kız Kulesi
kizkulesi.com.tr
+90 (216) 342-47-47

Frankie

İstanbul Nişantaşı’nda Sofa Oteli’nin en üst katında bulunan bu şık restoran 14 Şubat’ta sevgilinizle gidilebilecek en iyi mekânlardan biri. Sezen Aksu’yla da organik bağı bulunan mekânda duygu bulunmaması ne kadar mümkün olabilir ki! Zengin yemek ve şarap menüsünü, fiyakalı servisini müzik tarzıyla birleştiren mekân için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var.  

Frankie Restaurant İstanbul

Harbiye Mh. Teşvikiye Cd. No:41/41, Şişli, İstanbul
www.thesofahotel.com

+90 (212) 230 66 66

Del Mare Ristorante

Çengelköy’de bulunan Del Mare Ristorante, konumunun güzelliğiyle öne çıkıyor. Deniz kenarında yer alan bu tatlı restoranın en çok deniz ürünleri tercih edilse de restoranın diğer çeşitleri de lezzetli. Sevgilinizle deniz kenarında güzel bir yemek yiyip, birer kadeh rakı içmek isterseniz, Del Mare Ristorante de sizin için iyi bir alternatif konumunda.     

Del Mare Ristorante İstanbul     

İstanbul, Üsküdar, Kuleli Cd., 45 1
www.del-mare.com

+90 (216) 422 57 62

Tarihi Viktor Levi Şarap Evi

Binlerce yıllık şarap geleneğinin temsilcilerinden Viktor Levi Şarap Evi, Moda’da 2 katlı orijinal bir köşk içinde hizmet veriyor. Bahçesi ve terası da bulunan köşkün ortamında ve fonda Fransızca müzik eşliğinde sevgiliyle, romantik bir Sevgililer Günü geçirmek kulağa hoş geliyor. Viktor Levi Şarap Evi’ni de listemize ekliyoruz.

Viktor Levi Şarap Evi İstanbul

Caferağa Mah. Moda Cad. Damacı Sok. No:4/A, Moda, Kadıköy, İstanbul - Asya
www.viktorlevimoda.com

+90 (216) 449 93 29

Litera Restoran

Beyoğlu Galatasaray’da bulunan Litera Restoran, Tarihi Yarımada’dan, Galata Kulesi’ne kadar gören terasıyla öne çıkıyor. Çalınan Latin müzikleri ve insanların rahatça dans etmesi de buraya samimi bir hava katıyor. Dünya mutfağından yemekler ve renkli havasıyla Litera, 14 Şubat’ta sevgiliyle gidilesi yerlerden birisi.

Litera Restoran İstanbul

Tomtom Mh. Yeni Çarşı Cd. No:32, Beyoğlu, İstanbul
www.literarestoranlar.com

+90 (212) 292 89 47

La Mancha

Sevgilinizi, Sevgililer Günü’nde Barcelona’ya götüremiyorsanız eğer; Kuruçeşme’de ki “La Mancha”ya götürebilirsiniz. Bir Akdeniz restoranı olan La Mancha, barının manzarası ve İspanyol mutfağının yanı sıra, Fas mutfağının, İtalyan mutfağına da sahip.

La Mancha İstanbul

Kuruçeşme Mh. Muallim Naci Cd. Öksüz Çocuk Sk. No:107/3, Beşiktaş, İstanbul
lamancha.com.tr

+90 (212) 257-11-44

Pano Şarap Evi

Beyoğlu’nda bulunan Pano Şarap Evi, her keseye uygun mekânlardan biri. Fiyat / performans olarak öne çıkan Pano Şarap Evi, konumu ile de tercih edilebilir. 14 Şubat’ta sevgilinizle, Pano Şarap Evi’ne gidip enfes peynirler eşliğinde çeşit çeşit şaraplardan tadabilirsiniz.

Pano Şarap Evi İstanbul

Kameriye Balık Pazarı Sok. No:7, Taksim, Beyoğlu, İstanbul - Avrupa
www.panosarapevi.com
+90 (212) 292 66 64

Suada Club – Galatasaray Adası

Kuruçeşme’de kıyıya 165 metre uzaklıkta bulunan Suada, üst düzey servisi, lezzetli mi lezzetli menüleri ve şahane manzarasıyla 14 Şubat’ı kutlamak için ideal yerlerden biri. Suada’da bulunan restoranlardan size uygun olanı seçerek romantik bir gece için rezervasyonunuzu hemen yapmanızı öneririz. Suada Club – Galatasaray Adası hakkında daha fazla şey öğrenmek isterseniz buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Suada Club Galatasaray Adası İstanbul

Galatasaray Adası, Kuruçeşme, Istanbul
suadaclub.com.tr

(0212) 263 65 15

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X