2015 Kış makyaj modasında bizleri neler bekliyor?

Bu kış sonbaharın en güzel tonları ile süslü 2015 makyaj trendlerinde doğallık ön planda ...

21.11.2015

2015 Kış Makyaj Trendleri'nde bizleri neler bekliyor, sonbahar ve kış makyaj renkleri neler hepsi bu yazımızda!

Sonbahar karamsar renklerin hakimiyetinde olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sonbahar romantizm ve hüznün ayıdır. Ve yeni başlanğıçlar hep bu aylarda bizleri bulur. Bu da yüzümüze, güzeliğimize ve makyajımıza yansır. Bu yüzden Sonbahar'da koyu renkler sürülür algınızı yıkın.

Sonbahar - Kış Makyaj Trendleri'nde yeni sezonda; özellikle mor ve türevleri, doğanın tonlarından kahve ve yeşil ton farlar bu kış da vazgeçilmezlerimiz arasında olan bu renkler, 2015 Makyaj Modası'nda sadece kullanım olarak farklılık taşıyacak.

Kış Makyaj modasında cildimize neler uygulamalıyız?

Doğallığın giderek artan bir trend ve gereklilik haline gelmesiyle, ten makyajı artık yok denecek kadar az yapılıyor. Cildimizde oluşan fondöten ve pudra katmanları hem cildimizi yaşlandırıyor hem de gözeneklerimizde kir birikimine neden oluyor. Bunlar yerine daha doğal duran ve krem formüllü BB krem ve CC krem fondotenleri, Sonbahar - Kış makyajınızda öneriyorum. Artık soğuk, pürüzsüz ve kusursuz bir ten makyajından ziyade doğal ve natürel ciltler makyaj moda otoriterlerinin en önem verdiği detay.

Kış mevsiminde de tenimizi kusursuz göstermek biraz da olsa hakkımız.

Bu kış modası, doğallığın yanında makyajımızda bir tane de star bulundurmamız gerektiğini söylüyor. Nasıl mı?

Kaşlara kadar sürülen far sürme tekniği, bu tekniği uygularken birbirinden iki ton farklı geçişli 3 far kullanmak gerekiyor. Koyu ton, orta ton ve açık ton normalde bu pek doğru bir tercih olmaz ancak kış mevsiminde kullanılacak toprak tonları ile makyajınızı abartısız doğal görünüm kazandırabilirsiniz. 

Bu tekniği uygularken; Koyu ton ile başlamanız önemli göz kapağı üstüne önce ilk ton olan koyu ton sürün, ardından orta tonu, koyu tonu bitirdiğiniz yerden itibaren kaynaştırarak devam ettirin. Kaşınıza gelcek bölüme ve göz pınarınıza ise en açık ton farı saklayın. Bu far sürme tekniği ile gözleriniz olduğundan daha seksi ve daha büyük görünüme sahip olacak.

Soluk tenliler için Renkli Göz Makyajı Önerisi;

Nicole Kidman, Demet Evgar, Janset, Kristen Stewart ve Dita Von Teese gibi Soğuk tene sahipseniz. Onu canlandırmak için renklerden yardım almanızı tavsiye ediyorum. Kış aylarına yakışan Yeşil, Kobalt Mavi, Turuncu ve Kiremit Far Tonları cildinize renk getirecektir. Göz renginiz renkli ise Siyah ve Smokey göz mekyajı'da beyaz teninizle uyumlu olacaktır.

Dudaklarınız için ise; çarpıcı renkler kullanın. Kırmızı, mercan ve pembe ruj renkleri ilk tercihiniz olsun. 

Esmer tenliler için Renkli Göz Makyajı Önerisi;

Jeniffer Lopez, Nicole Scherzinger, Nurgül Yeşilçay, Adriana Lima, Çağla Şikel ve Hülya Avşar gibi Buğday ve Esmer bir tene sahipseniz; gzöleriniz ortaya çıkartacak göz makyajı yapmanızı tavsiye ediyorum. 2015 Makyaj trendlerinde de yer alan toprak tonları ve Smoky göz makyajı esmer tene sahip olanlara en çok yakışan renkler 

Dudaklarınız için ise; Canlı ıslak görünümlü kırmızı ruj ve pembe ruj tercihleriniz arasında olsun. 

Makyaj pük notası; Her zaman, gözleriniz iddialıysa dudaklarınızı sade, dudaklarınız iddialıysa gözlerinizi sade tutun!

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X