24.Akbank Caz festivalinde müzik atölyesi

Akbank Caz Festivali, Ekim ayını renklendirmeye devam ediyor. 24. Akbank Caz Festivali, enstrümanlara ve müziğe ilgi duyan her yaştan amatör ve profesyonel katılımcılara atölyeler sunuyor.

30.9.2014

Cazseverlerin merakla beklediği etkinlik 24.Akbank Caz Festivali bu yılda önemli sanatçıları ağırlamaya hazırlanıyor. 23 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında gerçekleşcek etkinlik. İstanbul'un çeşitli konser alanalarında yer alacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda konserler dışında müzik atölye eğitimleri de düzenleyen Caz Festivali'nde bu yıl; bas gitar atölyesi, davul atölyesi, çocuklara caz eğitimi atölyesi ve gitar yapım atölyesi dersleri verilcek. 

Sınırlı kişi adetiyle gerçekleşecek müzik atölyeleri sayesinde katılımcılar müzik bilgilerini arttırırken iyi vakit geçirecek ve deneyimli eğitmenlerle tanışma imkanı elde edecekler.

Drum & Bass Magazine Gitar Dergisi Atölyeleri

Bu sene 24. Akbank Caz Festivali kapsamında ikinci kez gerçekleşecek olan Drum & Bass Magazine Gitar Dergisi Atölyeleri, enstrümanlara ve müziğe ilgi duyan her yaştan amatör ve profesyonel katılımcının ilgisi çekecek. 

gitar-atolyesi

Erdem Koca ile Gitar Yapım Atölyesi 

Erdem Koca, özellikle elektro ve bas gitar üzerine yoğunlaşan bir yapımcı. Gitar dergisinde de yazarlık yapmanın yanı sıra kendi gitarına sahip olmak isteyenler için özel gitarlar tasarlıyor. 

Erdem Koca, Akbank Caz Festivali kapsamında 2 Kasım'da 11:00 - 12:30 saatleri arasında Gitar Yapım Atölyesi'nde sevenleri ve gitar enstrümanına ilgi duyanlarla buluşacak. 

eylem-pelit-bas-gitar

Eylem Pelit ile Bas Gitar Atölyesi

Türkiye'de ki modern elektro bass'ın genç temsilcisi Eylem Pelit çeşitli sanatçıların arkasında sahne almış başarılı müzik adamlarından biridir. İstanbul Devlet Konservatuari'nda 6 sene viyola egitimi almış olan sanatçı, 12 yildir bass çalmaktadır. Bas ve Viyola dışında; ud, bağlama enstrümanlarını da çalan Eylem Pelit. Şimdiye kadar; Nilüfer, Arif Sağ, Fatih Erdemci gibi farklı tuülerde pek çok sanatçıya konser ve kayıtlarda eşlik etmiştir.

Eylem Pelit ile Bas Gitar Atölyesi, 2 Kasım'da saat 13:00 – 14:00 arasında gerçekleşecek.  

Ferit Odman ile Davul Atölyesi

Türkiye’nin en önemli genç cazcılarından Ferit Odman, Akbank Caz Festivali kapsamında müzikseverleri davulla tanıştırıyor. 12 yaşlarında davul enstürümanına ilgisini keşfeden sanatçı okul yıllarında orkestranın davulcusu olarak müzikle tanışır. Bilgi Üniversitesi'nde aldığı eğitim ve müzik çalışmlarıyla olgunlaşan sanatçı önemli caz isimleri arasında yer alır. Bu sene festival kapsamında atölye verecek olan sanatçı 14:30 - 15:30 saatlerinde eğitim verecek.

Ferit Odman, Davul Atölyesi 2 Kasım saat 14:30 - 15:30 arası gerçekleşecek.  

Cem Tuncer ile Gitar Atölyesi

Bilgi Üniversitesi mezunu Cem Tuncer; Sarp Maden, Gökçen Taşkıran, Semih Korucu, Mehmet Nemutlu, Bulent Ortaçgil ve Önder Focan gibi önemli sanatçılarla çalışmış ender yeteneklerden biri bass gitar konusunda uzun yıllardır çalışan sanatçı bu yıl Caz Festivali kapsamında Gitar Atölyesi düzenliyor. 

Cem Tuncer, 2 Kasım tarihinde saat 16:00 – 17:00 arasında Gitar Atölyesi dersi gerçekleştirecek.

volkan-hursever

Volkan Hürsever Kontrbas Atölyesi

10 yıl süren klasik müzik eğitiminin ardından 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Kontrbas Bölümümü'nden mezun olan Volkan Hürsever, ilk caz teorisi derslerini Neşet Ruacan'dan aldı. Yurtiçi ve yurtdışında yerli yabancı birçok müzisyenle çalışan, festivallerde ve albümlerde çalan sanatçı caz festivali kapsamında yaylı çalgılara ilgi duyanlar için özel workshop düzenliyor.

Volkan Hürsever Kontrbas Atölyesi 2 Kasım 17.30 – 18:30 saatleri arasında gerçekleşecek. 

Sarp Maden ile Gitar Atölyesi

15 yaşında gitar çalmaya başlayan Sarp Maden, Sait Maden'in oğludur. Saint Joseph mezunu caz gitaristi ayrıca saksofon sanatçısı Sarp Maden müzikte kendi kendini geliştiren sanatçılardan 24 Ekim 2014 tarihinde Akban Caz Festivali kapsamında solo performans sergileyecek olan sanatçı aynı zamanda 2 Kasım tarihinde gitar workshop eğitimi verecek. 

Sarp Maden'nin eğitmenliğinde gerçekleşecek Gitar Atölyesi 2 Kasım saat 19:00 – 20.00 arasında gerçekleşecek.   

Şenol Küçükyıldırım Davul Atölyesi 

1960 yılında İstanbul’da doğan İstanbul Devlet Konservatuarı mezunu Şenol Küçükyıldırım. New England Konservatuarı "Third Stream" bölümünde George Russel ve Joe Maneri ile çalıştı. Harvard Üniversitesi’nde elektronik müzik bölümünde müzik derslerine katıldı ve Ivan Tchrepnin ve John Cage gibi, bu müziğin önde gelen temsilcileriyle performanslar yaptı. 

Şenol Küçükyıldırım önderliğinde olacak Davul Atölyesi 2 Kasım'da saat 20:30 – 21.30 arasında gerçekleşecek.


Bütün atölyeler için katılımcı sayısı 100 kişiyle sınırlıdır. Biletlerini Biletix'den temin edebilirsiniz.  Her Atölye için katılım ücreti 10 TL'dir.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X