Alice Russell ile soul, funk, caz bir arada!

Funk ve soul müziğini büyüleyici sesi Alice Russell, 7 Şubat akşamı Babylon sahnesinde muhteşem bir perfomans sergileyecek.

4.2.2015

 Hafif tınılı ama güçlü sesli Alice, Red Bull Music Academy Night işbirliği ile Babylon Asmalımescit sahnesine konuk oluyor. 

1998’den beri dünyanın dört bir yanında müzik efsanelerini ve yeni müzisyenleri dinleyicilerle buluşturan Red Bull Music Academy, 2015 sezonuna İngiliz soul müziğini yeni binyıla taşıyan isimlerden biriyle başlıyor.

 

alice russellAmy Winehouse’tan Adele’e uzanan yeni nesil İngiliz soul şarkıcıları arasına adını yazdıran Alice Russell; blues, soul, funk, gospel ve caz müziği büyüleyici bir dille harmanlıyor. Müzik kariyerine ilk çello entüstrümanı çalarak başladı. The Quantic Soul Orchestra’nın vokalisti olarak ismini duyuran sanatçı, kendine has, güçlü, saf ve çarpıcı vokalleriyle tanınıyor. 2015 yılına kadar toplam 5 albüm yayınlayan sanatçının dillere dolanan şarkıları; someday, humankid, hurry on now, love you more than you'll ever know, breakdown ve don't you worry'dir.

Bugüne kadar Massive Attack, Fatboy Slim, Mr. Scruff, De La Soul, David Byrne ve Lonnie Liston Smith gibi isimlerle çalışarak rüştünü ispatlayan Alice Russell, “Mad Men” dizisinin yedinci sezonunun tanıtım şarkısı olan “Breakdown”u da seslendirerek 2014’te hayran kitlesini genişletti. 

Alice Russell ile Salt'da müzik sohbeti

Alice Russell ile müzik üzerine derinlemesine sohbet etmek isteyenler için herkesin katılımına açık bir söyleşi de yapılacak. 7 Şubat’ta 14.00’da SALT Beyoğlu Açık Sinema’da yapılacak Alice Russell söyleşisine katılım ücretsiz.


ŞUB

07

2015

Alice Russell Konseri

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI: 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X