Anadolu Yakası'nın 10 Kahvaltı Mekânı

Anadolu Yakası’nda en güzel kahvaltı yapılacak mekanlar nereleridir? Sizler için listeledik…

10.3.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Türklerin yemek kültürü arasında kahvaltı büyük bir öneme sahiptir. Yurtdışında da Türk kahvaltısı büyük bir popülarite sahibidir. İstanbul gerek manzarası gerekse tarihi mekanları ile destansı bir şehirdir. Kahvaltı denildiğinde de akla ilk gelen şehirlerden biri olan iki yakalı İstanbul'un Anadolu Yakası'nda birçok kaliteli kahvaltı mekânı bulunmaktadır. Meşhur Anadolu Yakası'nda kahvaltı mekanları şu şekildedir:


Çengelköy Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Çengelköy Tarihi Çınaraltı Kahvaltı

Tarihi büyük çınarın kol kanat gerdiği bu çay bahçesi Anadolu Yakası'nın en bilinen kahvaltı mekanları arasında yerini almaktadır. İstanbul'un eşsiz deniz manzarasını doyasıya seyredebileceğiniz bu sade ve tarihi mekanda güzel bir kahvaltı edebilirsiniz. Ayrıca isterseniz kendi kahvaltılıklarınızı getirerek mekandan söyleyeceğiniz çay ile kahvaltı keyfini yaşayabilirsiniz.

Kandilli Vaniköy Cafe Restoran

Vaniköy Cafede Kahvaltı Keyfi

Kandilli'de bulunan bu mekânda mükellef bir kahvaltı sofrasının yanı sıra Boğaz'a karşı mükemmel bir gün geçirebilirsiniz.

Kadıköy Leman Kültür

Kadıköy Leman Kültür Harika Kahvaltı

Kadıköy'de güzel konsepti ile ilgi çeken Leman Kültür'de güzel bir kahvaltı edebilirsiniz. Dekorasyonu ile içinizi ısıtacak bu mekanda kendinizi huzurlu hissedeceksiniz.

Kanlıca Mihrabat Korusu

Mihribat Korusu Harika Kahvaltı

Yeşil ve mavinin kusursuz uyumunu sonuna kadar hissedeceğiniz Mihrabat Korusu'nda zengin bir serpme kahvaltı edebilirsiniz. Boğaz manzarası, doğa ile iç içe oluşu ve uygun fiyatları ile Mihrabat Korusu mutlaka uğramanız gereken yerler arasında bulunuyor.

Caddebostan Namlı Gurme

Namlı Gurme Lezzetli Sabah Kahvaltısı

Farklı yerlerde şubeleri bulunan Namlı Gurme'de mükellef bir kahvaltı yapabilirsiniz. Şarküteri ve kahvaltı ürünlerinin çeşitliliği sayesinde burada gerçekten doyurucu bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Beykoz Çam Vadisi Cafe

Beykoz Çam Vadisi Kahvaltı

Anadolu Kavağı Merkez'de bulunan bu mekan yine eşsiz İstanbul manzarası ile sizleri karşılıyor. Kahvaltınızı yaparken bir yandan İstanbul'un mavisi ve yeşili içinde kayboluyorsunuz. 

Kadıköy Happy Moon's

Harika Serpme Kahvaltı Happy Moons

Birçok farklı noktada şubesi bulunan bu mekân da kahvaltı için oldukça uygun bir konsepte ve menüye sahip. Sunmuş oldukları kahvaltı tabağı ile adeta bir serpme kahvaltı edasıyla masanıza geliyor.

Kadıköy Kırıntı

Moda Kırıntı Cafe Kahvaltı

Kadıköy Moda'da yer alan Kırıntı, samimi ortamıyla uzun yıllardır hizmet veriyor. Burada kahvaltı tabağı ve çeşitli sandviç seçenekleriyle de güzel bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Beykoz Lacivert

Beykoz Lacivert Manzara Kahvaltı Keyfi

Anadolu Hisarı'nda deniz ve doğa manzarası eşliğinde kaliteli bir açık büfe kahvaltı etmek istiyorsanız Lacivert tam size göre. Geniş bir açık büfe menüsüne sahip olan mekânda doyasıya bir kahvaltı keyfi yaşayabilirsiniz.

Kadıköy Süt Yumurta Reçel

Köy Havası Yaşatan Kahvaltı

İsmi gibi sempatik olan bu mekânda doğal ürünlerle güzel bir kahvaltı edebilirsiniz. Vegan kahvaltı seçeneği ile de birçok kişiye hitap eden Süt Yumurta Reçel adeta bir köy havasını yansıtıyor.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X