Anathema konseri garajstanbul'da!

Dünyaca ünlü “Progressive Rock” grubu Anathema, 24 Mayıs’ta garajistanbul sahnesinde...

1.5.2015

Kurulduğu ilk yıllarda Doom Metal tarzında müzik yapan, daha sonra Pyschodelic ve Progressive Rock tarzında eserler sunan Anathema, Türkiye’de çok büyük ve sadık bir hayran kitlesine sahip. Cavanagh ve Douglas kardeşlerden oluşan grupta gitar ve vokallerde Vincent Cavanagh, gitar, klavye ve vokalde Danny Cavanagh, bass gitarda Jamie Cavanagh, vokallerde Lee Douglas ve davulda John Douglas yer alıyor.

Anathema’nın Doom Metal ve Pyschodelic Rock çizgilerindeki müziği, melankoli ve aşk temalı sözlerle birleşince yıllarca özellikle genç kesimin başucu gruplarından biri oldu. Metal müzik dinleyicileri ile tarzın uzağındaki kesimi birleştiren soundu ve müziklerindeki duygusal atmosferi sayesinde canlı performanslaın aranılan ismi oldular.

Kariyerlerinin en başarılı albmü olan 2012 tarihli “Weather Systems” birçok ödüle layık görülürken, grup son yıllarda dünya çapında verdiği konserlerle hayranlarıyla buluşma imkanı yakalarken, yeni kitlelere ulaşarak dinleyici kitlesini arttırmayı başardılar.


MAY

23

2015

Anethame Konseri

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X