Avrupa'nın en büyük dinozor parkı Jurassic Land

Dünyanın en iyi dinozor müzeleri arasına giren Jurassic Land'de etkinliklerle dolu Gençlik Karnavalı var!

19.6.2016

Jurassic Land'de çocuklar için Çocuk ve Gençlik Karnavalı başlıyor. Yürüyen Dev Dinozorlar ve Dans Gösterisilerinin gerçekleşeceği karnaval ile çocuklarınız harika bir gün geçirecek. 

Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Kültürel Özel Tesis” olarak belgelenen ve CNN International dahil çeşitli otoritelerce dünyanın sayılı tesisleri arasında listelenen Türkiye’nin tek, Avrupa’nın en büyük dinozor tema parkı Jurassic Land, 23 Nisan Bayramını da içine alan iki haftalık dönemde özel konsept bir program hazırladı. Dinozor adasına yolculuğun Türkiye’nin en büyük hareketli sinemasında çok boyutlu olarak simüle edildiği Juracopter seyahati, teatral kurguda rehber eşliğinde bilim merkezi turu ve müze deneyimine ek olarak Türkiye’nin ilk dinozor sahne gösterisi “Yürüyen Dev Dinozorlar ve Dans Gösterisi”ni sadece bu döneme özel olarak programına dahil etti. Macera, bilim, eğlence ögeleri çeşitli atölye çalışmaları ile desteklenerek interaktivitenin de olduğu kapsamlı bir karnaval programı hazırlanarak küçük büyük tüm ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.

Karnaval Programı

  • Jurassic Land Müzesi Gezisi
  • Dinozorlar Adasına Çok Boyutlu Uçuş- Juracopter
  • Bilim Merkezi ve Beş Ayrı Tematik Laboratuvar – Rehberli Tur
  • Yürüyen Dev Dinozorlar ve Dans Gösterisi
  • Maskot Dovi ve Aktiviteler
  • Atölyeler: Kazı Atölyesi, Dinozor Kartları Oyunu, Laser Tag-Dinozoru Hedefle, Boyama Atölyeleri
  • Bu özel paket, 27 Nisan'dan 03 Mayıs'a kadar geçerli ve fiyatı 39TL'dir.

jurassic-land-dinozor

Jurassic Land eğlence anlayışına yeni bir boyut getiriyor ve sizleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyor.

Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu, 6 animasyonlu sineması, eğlenirken öğrenme imkanı sunan laboratuarı ile çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekecek Jurassic Land, tüm aile fertlerinin birlikte vakit geçirebilecekleri yepyeni bir aktivite alanı. İstanbul'da çocuklarınızla yapabileceğiniz bu eğlenceli aktiviteyle çocuklarınız hem eğlenecek hem de öğrenecek. 

Senaryosu, içeriği ve dizaynı dünyaca ünlü isimler tarafından tasarlanan Jurassic Land’da macera, Juracopter’de başlıyor. Özel bir turla gezdirilen Jurassic Land’ın hikayesi ise şöyle; Forum İstanbul inşaatı kazılarında esrarengiz kemiklere rastlanır. Kemikler incelenir ve sonuçlar herkesi şaşırtır. Bunlar dinozor kemikleridir. Ve böylece Marmara Denizinin derinliklerinde yepyeni bir dünya keşfedilir.

Jurassic Land ve Dinozorlar

Bu gizemli dünya’yı keşfetmek ve bu büyük interaktif maceranın bir parçası olmak isteyen herkesin görmesi gereken Jurassic LandTürkiye'nin en büyük eğitim ve eğlence mekanı Forum İstanbul’da.


Ulaşım

Adres: Kocatepe Mah Şehir Parkı Cad./12. Sok. Yıldırım/Istanbul

Telefon: +90 (212) 640 80 88

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X