Bale tiyatrosunun ölümsüz eseri “Coppelia” İstanbul'da Tim Sahne'de!

Moskova Devlet Akademik Klasik Bale Tiyatrosu ölümsüz eser “Coppelia” ile İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor. Rus balesinin en seçkin bale topluluklarından olan grup 27-29 Mart tarihleri arasında TİM Show Center’da…

23.3.2015

Natalia Kasatkina ve Vladimir Vasilyov gibi iki bale dehasının öncülüğünde kurulan Moskova Devlet Akademik Klasik Bale Tiyatrosu “Yıldızlar Topluluğu” olarak da anılmakta, grubun bünyesindeki 63 dansçı ile önemli eserleri sanatseverle buluşturmaktadır.

Bolşoy Balesi’nin en parlak yıldızları olan ikili, sanat görüşleri ve koreografi yeteneklerini birleştirerek 1977 yılında Büyük Moskova Klasik Bale’sini kurarlar. Kendilerine özgü bir dil yaratarak, geleneksel ve modern öğeleri kaynaştırırlar ve ortaya muhteşmem işler çıkarırlar. Amerikan Biyografik Enstitüsü tarafından “Etki Sahibi Beşyüz Lider” listesinde anılan Natalya Kasatkini ve topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Vladimir Vasilyov, kendilerine özgün bir grup tarzı yaratırlar. Önde gelen 3 Rus bale topluluğundan biri olan Moskova Devlet Akademik Klasik Bale Tiyatrosu, klasik baleye getirdiği yenilikler, olağandışı bale formları, farklı dans teknikleri ve zengin repertuarlarıyla kısa zamanda dünyanın en çok tanınan bale gruplarından biri haline gelir. Topluluğun solistleri 19 altın madalya, 2 büyük ödül, Paris Dans Akademisi’nden 5 büyük ödül sahibi, yetkinlikleri dünya çapında tescillenmiş dansçılardır.

Coppellius'un sihirli Bebeği Coppelia İstanbul'da!

Leo Delibes'in bestelerini yaptıgı bir bale gösterisi olan Coppelia... Oyuncakçı Coppellius'un yarattığı kurulunca dans eden oyuncak bebeği Coppelia üzerinden anlatılan bir hikayedir. Yarartıcı tarafından canlandırıldıktan sonra Coppelia'ya nişanlı bir çiftin aralarına girmesi üzerine anlatılan bale showu sonunda mutlu sonla izleyiciyi büyüler.

"Coppelia" eseri ile ülkemizi ziyarete gelen Büyük Moskova Klasik Bale'si 3 gün boyunca bizlere hafızalarımızdan çıkamayacak gösteriler sunacak.  


MAR

27

2015

Coppelia Balesi

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X