Baltazar Karaköy'de Steak House keyfi

Kırmızı etten vazgeçemeyenlere Baltazar Karaköy’de asmaların altında nefis burger, füme et, bonfile ve diğer et çeşitleriyle yeni bir adres.

15.4.2014

Kırmızı et dediğimizde aklımıza  Baltazar Karaköy gelir!

İstanbul'da kırmızı et  ve steak house konseptini seven herkesin mutlaka denemesi gereken bir mekan Baltazar Karaköy. Hem şehrin merkezinde hem de ayrı bir sakinliğe, huzura sahip. Dekorasyonu ise ilginç, duvarlarında bisiklet var desek yeterli olur herhalde. Mekanda genellikle iki-dört kişilik küçük masalar var. Kalabalık gruplar için büyük bir masa da bulunuyor.

Baltazar Karaköy

Baltazar Karaköy'de etin sırrı

Menüde ise salatalar, başlangıçlar, ızgara et ve hamburger var.  Etler Trakya’dan özel olarak geliyor ve tüm detaylarla bizzat kasap Demet Hanım ilgileniyor, kadından kasap olur mu demeyin, gayette güzel olmuş.gelelim menünün devamına; Ceviz, fıstık ve hellim peynirli sucuk başlangıç için, ana yemek olarak lokum ızgara (yanında patates kızartması ile servis ediliyor), füme et, Baltazar Burger… Burada etler gözünün önünde, kömür ateşinde pişiyor. Ayrıca ev yapımı limonatasını da mutlaka denemelisiniz.

Baltazar Karaköy

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yayımladığı taklit ve tağşiş listesine göre Baltazar'ın hamburger harcında kanatlı eti tespit edilmiştir.

Ulaşım

Adres: Kılıç Ali Paşa Mescidi No. 12/A Karaköy, İstanbul

Telefon: +90 (212) 243 64 42

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X