Bayramda nereye gidelim?

Her bütçeye uygun ulaşım ve konaklama seçenekleri sunan tur şirketleri, oteller ve zengin mutfağını bayram tatilcilerinin emrine sunan restoranlar… Hepsi sizin için var. Bayramda bedenen ve ruhen dinlenmeyi ihmal etmeyin!

18.8.2017

Dört günü bayram olmak üzere on güne kadar tatil fırsatını yakalayabildiğimiz Kurban Bayramı'nda tatil için birçok seçenek mevcut.  Tur şirketleri yurt içi ya da yurt dışı çok uygun fiyatlı tur programları organize ediyor. Yazın doluluğunun ardından bayramı bekleyen oteller ise uygun oda fiyatlarıyla tatil fikrini daha cazip kılıyor.

İlle de Yurt Dışı Diyorsanız

Küba

Latin müziği, puro, mojito... Farklı bir kültür tanımak ve eğlenceli günler geçirmek istiyorsanız, Küba'ya gitmelisiniz. Ama uzun bir uçak yolculuğunu da göze alın.

Eylül ayında sıcak bir tatil de cazip geliyorsa, dünyaya her geçen gün daha çok açılan bu küçük ülkeyi bozulmadan görmelisiniz. Bayram tatilinde, eğlencenin yanı sıra denizin keyfini de çıkarmak için Küba çok iyi bir fikir.

Paris

Bayram tatilinizi yurt dışında geçirmek istiyorsanız, bir Paris turuna ne dersiniz? İster ilk, isterse 10. gidişiniz olsun, Paris'te güzel zaman geçireceğiniz kesin!

Paris

Romantik ve kültürel bir tatil için ideal olan Paris, sonbahar aylarında daha da keyifli oluyor. Paris seyahati gerek alışveriş gerekse sanatsal ve kültürel etkinlikler için hoş bir fikir olabilir.

Barcelona

Barcelona, ılıman iklimi, sıcakkanlı insanları, mimari yapısı ve zengin alışveriş seçenekleriyle keyifli bir tatil rotası. Bir açık hava müzesi gibi olan bu şehirde kültür turlarına katılabilirsiniz.

Gotik, İslam, Rönesans ve Bizans üsluplarını bir arada taşıyan şehrin önemli yapıları arasında La Sagrada Familia Kilisesi var. Picasso Müzesi de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Ayrıca barlarda flamenko müziği eşliğinde eğlenebilirsiniz.

Dubrovnik

Dalmaçya'nın yükselen yıldızı büyüleyici Dubrovnik, Avrupa'nın en güzel tarihi şehirlerinden biriyle, harika manzaraları ve lezzetli deniz mahsulleri ile sizi bekliyor.

Hırvatistan'ın Ortaçağ'dan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri olan Dubrovnik, keyifli bir tatil rotası.

Bayramda Yurt Dışı Tatili

İç savaş yüzünden zarar gören şehir, UNESCO'nun restorasyon çalışmaları sayesinde 2005 yılı itibariyle eski görünümünü kazanmış. Ilıman bir iklime sahip olan Dubrovnik’ten günü birlik Mostar’a geçebilirsiniz, Karadağ ise yarım saat mesafede.

Prag

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan ve mimarisiyle bir masal şehrini andıran Prag'da hiç unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz. Yüzlerce yıllık tarihi binaları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları, müzeleri ve çeşmeleriyle son derece romantik bir şehir Prag.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X