Beyoğlu Pasajlarında Alışveriş

Beyoğlu pasajları, semtin kendine has havasını ve dokusunu yansıtan birer simgedir.

16.2.2017

Küçük bir alışveriş merkezi niteliği taşıyan ve İstiklal Caddesi boyunca sıralanan Beyoğlu pasajları, her kesimden insanı kucaklar. Sokak modasının ve her türlü alternatif kültüre ait farklı ürünlerin merkezi niteliğindeki bu pasajlara adım attığınızda çıkamazsınız. 

Tarihi bir atmosfere sahip Atlas Pasajı’ndarengârenk pelüş kutu ve lamba, resim çerçevesi, kalemlik, yastık ve çanta satan mağazalar yanında, uygun fiyatlara alternatif giysi ve takı da satın alabilirsiniz.

Atlas Pasajı’nın hemen karşında yer alan Halep Pasajı’nın giriş katında CD, kitap, gümüş, takı, yağlı boya tablo, baskı tişört, poster ve çerçeve satan dükkânlar yer alırken alt katta bulunan Beyoğlu sineması ve kafesi de sanatseverlerin uğrak yeridir.

Dekoratif mum, ikinci el kıyafet, envai çeşit çanta, seramik ve çini arıyorsanız Galatasaray Lisesi’nin hemen karşısında yer alan Aznavur Pasajı’na mutlaka uğrayın. Hemen sağda yer alan ve üzerinde Osmanlı figürlerinin yer aldığı el boyaması kandiller satan dükkân ise oldukça dikkat çekicidir.

Tünel’e doğru yolun sağında rastlayacağınız Terkos Pasajı ve Beyoğlu İş Merkezi’nde her türlü ucuz, alternatif ve ikinci el giysiyi bulabilirsiniz.

Balık Pazarı’nda yer alan Avrupa Pasajı’nda ise her türlü turistik ve antika eşya ile farklı dillerde yazılmış kitaplar yer alır. Beyoğlu pasajlarını keşfetmek için en kısa sürede bir plan yapın. Keyifli alışverişler…

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X