Biggie Petshop ile minik dostlarımızı şımartın

Her şey eşim Gözde ile birlikte bir adet British Shorthair kedi almamızla başladı. Ve şimdi bir Biggie Petshop'umuz var ve tüm kedi ve köpek dostlarını bekleriz.

7.5.2014

Evcil hayvanlar diye tabir ettiğimiz minik ve büyük dostlarımız hayatımızı paylaştığımız yaşam dostlarımızlar aslında, üniversite sonrası ne iş yapsam arayışından öte hobimi nasıl ticarete dönüştürerek sevdiğim işi yaparım konseptine uyum sağlıyabilirdim sorusuna bulduğum cevaptır aslında Biggie Petshop.

Kedimizin cinsi itibariyle büyük büyükçe kavramlarını içeren Biggie ismini vermemizle birlikte aslında herşeyin başlangıcı oldu bizler için bizler diyorum çünki annem, eşim ve ben ortak bir alanda konuşurken çıkan bir  fikirdi bu aslında...

Ülkemizde son zamanlarda ardı ardına açılan petshoplardan nasıl farklı olunabilirdik peki? Bir süre buna kafa patlattık. En başta, kedi ve köpek satmayarak, hayvan dostlarımızın çektiği eziyetlere ortak olmayarak çıktık yola, ismi konusunda da kedimizin adını verme kararını aldık :)

Bize şans getirdiğine inanmıştık çünkü hep.

Yurtdışında yaptığım seyahatlerde edindiğim tecrübelerle Petshop'umuzu Pet Market konseptinde düzenledik, bu düzenleme aşamasında babamın da çok büyük katkıları oldu. Babam 19 senedir Armada Hotel bünyesinde yönetim sorumlusu olsa da onun da en büyük hobisi kanaryalardı ve o da şu an bir yandan kanarya severler derneğinin 2 . başkanlığını sürdürüyor ve öte yandan dünyaca tanınan bir yetiştirici...

İnsanlara her şeyi sunarak (Türkiye'deki petshoplardaki genel mantık: Her şeyi koy dükkana, herkes her şeyi bulsun'dur) mantığından uzaklaşarak sadece marka ürünleri satarak pahalıya da kaçmadan ama sadece kedi köpek kuş ve akavkyum canlıları ve kemirgenlerin kendi marketleri gibi olduğumuzu kanıtlama çabası içine girdik.

Peki neden Bağdat Caddesi? Burası zengin muhit, ne koyarsan gider mi? Asla değil!

Burada açma isteğimiz İstanbul'da minik dostlarımıza en fazla değer veren bölgelerden biri olması itibariyle, bu konseptimizi en iyi burada gösterebilceğimiz kanısında olduğumuzdan burdayız. Umarım isteklerimiz ve misafir diye adlandırdığımız müşterilerimiz bizden memnun kalır.

Tüm evcil dostlara sahip misafirlerimizi bekleriz.

Foto Galeri

"Henüz 8 aylıkken, bir erkek British Shorhair, Biggie'miz... Petshop'a onun ismini verdik, çünkü bize şans getirdi."

Ulaşım

Adres: Bagdat Caddesi 202/1B, 34726 Kadiköy, 34726 - İstanbul

Telefon: +90 (216) 408 1910

E-posta: info@biggiepetshop.com

Web: www.biggiepetshop.com

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X