Boğaza karşı Meksika rüzgarı Los Altos İstanbul’da!

İstanbul’un teras restoranlarına bir yenisi daha eklendi. Hem de bir Meksikalı!!!  Kapılarını birkaç ay önce açan ve İstanbul’un gerçek Meksikalısıyız iddiasıyla gelen Los Altos İstanbul, Meksika mutfağının pek çok ünlü lezzetini menüsünde bulunduruyor.

23.8.2016

Galatasaray Lisesi’nin sokağındaki 45’lik’in teras katında, enfes manzaraya sahip olan ve İstanbul’un ışıklarını ayaklarınızın altına seren Los Altos İstanbul, menüsünde taco’dan quesedilla’ya, enchilada’dan ceviche’ye Meksika Mutfağı’nın özel tatlarına yer veriyor. MezoAmerika kültürü ile müthiş bir bütünlük oluşturan dinamizme sahip lezzetleri lokalleştirmek yerine, lokal tatlara en uygun olanları seçip orjinaline bağlı kalarak misafirlerine sunan Los Altos İstanbul, Meksikalıların sofrasından eksik etmediği fasulye, avokado, mısır ve biberle yapılan çeşitli sosları Amerika’dan getirdikleri tortilla cipleri ile sunuyor. Tortilla ekmeklerini de orjinal Meksika unu (masa harina) ile hazırlayan mekan, Meksika gelenek ve lezzetlerine bağlı kalmayı seviyor.

 

Aztek ve Maya uygarlıklarının beşiği Meksika’nın binlerce yıllık lezzetleri yine Meksikalı şef Felipe Mendez’in danışmanlığında oluşturulmuş. New York’ta üç restoranı olan ve 3 yıldır Michelin tavsiyesi alan La Superior’ı yöneten Meksikalı Şef Felipe Mendez ile çalışan Los Altos İstanbul, gerçek Meksika lezzetlerini lezzetseverler için eşsiz İstanbul manzarasına karşı sunuyor.

Los Altos İstanbul, dekorasyonunda da Maya ve Aztek uygarlıklarından ilham almış. Kullanılan renklerden yemeklerin servis edildiği tabağa kadar her üründe Aztek dokunuşları var.

Los Altos’ta Meksika tadında kokteyller

İstanbul’un ışıklarını ayaklarınızın altına seren Los Altos İstanbul, profesyonel mixologist’lerin elinden çıkan pek çok farklı imza kokteyliyle en iyi olma iddiasını ortaya koyuyor.

Mekanın kokteyl menüsünde İstanbul gece hayatına damgasını vurmuş olan İndigo’nun bar şefi Okay Güney’in dokunuşları var. Meyve ve taze baharatlarla elde edilen infuse kokteyllerin Meksika Mutfağı ile birleştirildiği menüde ayrıca  80’ler ve 90’ların popüler kokteylleri modern tekniklerle yeniden canlandırıldı.

Mekanın öne çıkan kokteyllerinden ‘Chili Mango Margarita’ reposado tekilanın iki haftalık infüzyon süreciyle başlayıp sunum aşamasına kadar 6 farklı işlemden geçmesiyle ortaya çıkıyor. Tacos’larla mükemmel bir eşleşme oluşturan kokteyl, damakta Meksika biberinin acısını ve mangonun tropikal tadının alınmasını sağlıyor. Meksika biberleriyle pişmiş 'Bonfile Alambre' ise tekila ve passion fruit ile hazırlanan 'Jalapeno Altos' ile eşleştiriliyor. Ceviz bitterle hazırlanan ve yemek sonrası alınacak bir Ahumado da viskiye bakış açınızı değiştirebilir. 

Her Salı “Taco Tuesday”

Hafta sonları misafirlerini Bilal Karaman ve Ülkü Aybala Sunat’ın latin- jazz ezgileriyle ve canlı performanslarıyla ağırlayan mekan, her Salı “Taco Tuesday” düzenleyerek misafirlerine bir margarita ve sınırsız taco deneme imkanı sunuyor. Birbirinden lezzetli taco’ları ve enfes menüsüyle Los Altos İstanbul, Meksika Mutfağı severlerin yeni buluşma noktası olmayı hedefliyor.

Cuma, Cumartesi akşamları canlı müzik ile yemek keyfi

Cuma ve cumartesi akşamları Los Altos İstanbul’da canlı müzik keyfi sizi bekliyor. Yemek keyfinizden sonra gecenin ilerleyen saatlerinde en lezzetli Meksika kokteyllerini tadarak kendinizi müziğin ritme bırakmanızı sağlıyor. 


Ulaşım

Adres: Tomtom Mahallesi, Yeni Çarşı Caddesi No:38, Beyoğlu/İstanbul

Telefon: +90 (533) 439 15 40

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X