Borsa’dan özel iftar menüsü

Klasik Türk ve Osmanlı Mutfağı ile Anadolu’nun yöresel mutfaklarından sentezlenen en seçkin yemekleri, uzun yıllardır değişmeyen kalite çizgisi ile sunan Borsa Restaurant, Ramazan ayını özel iftar menüsüyle karşılıyor.

4.7.2014

İstanbul’un üç  ayrı noktasında hizmet veren Borsa; Boğaziçi Borsa, Kandili Borsa ve İstinye Borsa restoranlarında Ramazan ayı boyunca misafirlerini geleneksel iftar sofralarının lezzetleriyle buluştuyor. Yöresel tatlara yer verdiği menüsünde mevsimsellikten ödün vermeyen ve mutfağında kullanılan her ürünü Türkiye’yi karış karış gezerek seçen Borsa, iftar menüsü için de geleneksel Türk mutfağının iddialı lezzetlerini kendine has yorumuyla bir araya getiriyor.

Borsa Restaurant İfta Menüsü'mde sizleri neler mi bekliyor?

Her damak tadına hitap eden Borsa Restaurant’ın iftar menüsünde “Etli Kara Lahana Sarma, Trabzon Usulü, Mandıra Yoğurdu ve Kendi Sosu Eşliğinde” ve “Karadeniz Pidesi, Peynirli Tonya Telli Peynirinden” gibi sıcak başlangıçlar yemeğinize hoş tatlar katarken özel olarak hazırlanan zeytinyağlı yemekler ve salatalar da iftar sofrasının olmazsa olmazları arasında yerini alıyor.

Ana yemek olarak sırası ile “Et Döner Kebap; Beyaz Pilav ile”, “Kuzu Tandır, Taş Fırında Konya Usulü; Hünkar Beğendi ile”, “Köfte Izgara ‘Borsa’ usulü” gibi Türk mutfağını en zengin örneklerini sunan Borsa Restaurant, iftar sofrasını adeta bir şölene çeviriyor.

Borsa Restaurant’ın iftar menüsünün vazgeçilmezlerini ise tüm Ramazan sofralarında olduğu gibi tatlılar oluşturuyor. “Güllaç, Nar Taneleri ile”, “Şekerpare”, “Aşure”, “Kazandibi”, “Tavukgöğsü”, “Fırın Sütlaç”, “Ekmek Kadayıfı Afyon Kaymağı ile”, “Borsa Usulü Hurmalı İncir Tatlısı”, “İrmik Helvası Portakallı ve Tarçınlı Mardin Usulü”, “Kayısıya Sarılmış Portakal Tatlısı ve Dondurma” ve “Profiterol” gibi 11 çeşit tatlı alternatifi sunan Borsa, misafirlerine adeta tatlı ziyafeti sunuyor.

Kaliteli lezzetleri ve yüksek hizmet kalitesi ile tadına doyum olmayan Ramazan sofralarının kişi başı ücreti 140TL'dir.

Ulaşım

Adres: İstinye Mh. Sarıyer / İstanbul

Telefon: +90 (212) 245 53 33/34

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X