Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu aynı sahnede!

Türkiye'nin başarılı müzisyenleri Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu birlikte konser vermeye hazırlanıyor.

23.3.2015

3 dev sanatçı Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi sahnesinde sevenleriyle bir araya geliyor!

Herkesin sevdiği hüzünlü ses Bülent Ortaçgil, folk rock, caz ve halk müziği türlerinde şarkılar besteleyen sanatçı, müzik kariyerine ilk "Benimle Oynar Mısın"ı 1974 yılında ilk 45'liğinde olduğu gibi sadece "Bülent" adıyla kaydetti. 

Erkan Oğur müziğe 4 yaşında başladı. 

O yaşlarda keman, bağlama, flüt ve cümbüş müzik entüstrümanlarını çalmayı öğrenen sanatçının müziğe yatkınlığını ilk ilkokul öğretmeni keşfetti. Müzik yaşamı boyunca pek çok müzisyene ilham kaynağı olduğu gibi bağlama ustalarına da işlerini yaparken adeta sufle vermiştir. "İnsanın, salt yaşantısı ve yapıp ettiklerinin doğayla uyumlu olduğu müddetçe başarıya erişme şansı vardır." diyerek hayattaki duruşu hakkında ipucu veren sanatçının albümlerinin yanı sıra başarılı sinema filmlerinin müziklerini yapmasıyla tanınır. Bunlar Eşkıya, Propoganda, Sis, Yazı tura ve Açlığa doymak. 

1957 yılında Rize'de doğan sanatçı İsmail Hakkı Demircioğlu müziğe küçük yaşlarda ilgi duymaya başladı. İlk ve ortaöğrenimini Pazar’da tamamladı. Daha sonra İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünü bitirdi. Bağlamadan bas gitara dek çeşitli enstrümanları çalan Demircioğlu, önce Ruhi Ayangil Türk Müziği Orkestrasında daha sonra Ruhi Su Dostlar Korosunda bas gitarist olarak çalıştı. Bu dönemde 2 albüm hazırlayan sanatçı Erkan Oğur ile pekçok kez sahne paylaştı. 

Bu özel gecede sahne öncelikle Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'nun olacak. Sizleri geçmişe götürecek olan bu ikili, 16. yüzyıldan bu yana uzanan deyişleri seslendirecek. Bu ikiliye daha sonra gitarı ile Bülent Ortaçgil katılacak. 


MAR

27

2015

Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu

Mekan:
Saat:

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X