Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer aynı sahnede buluşuyor

Büyülü sesli iki sanatçı Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer, en güzel Ortaçgil şarkılarını seslendirmek için Beyrut Performance'de.

9.12.2015

Müzik kariyerine erken yaşlarda başlayan Birsen Tezer ilk 1998 yılında Bülent Ortaçgil'in Light adlı albümünde Ortaçgil'le Kimseye Anlatmadım isimli şarkıda düet yapar. Daha sonra yine Ortaçgil'in şarkılarından oluşan tribute albüm olan Şarkılar Bir Oyundur'da, Çığlık Çığlığa adlı şarkıyı seslendirir. Müzik bağları ve dostlukları perkinleşen ikili en güzel Ortaçgil şarkılarını söylemek için tekrar bir araya açıkhava sahnesinde geliyor. 

Herkesin sevdiği hüzünlü ses Bülent Ortaçgil, folk rock, caz ve halk müziği türlerinde şarkılar ile bilinir. Müzik kariyerine 7'den 77'ye herkesin bildiği "Benimle Oynar Mısın" ile başlayan sanatçı ilk 45'liği "Bülent" adıyla 1974 yılında çıkardı. O yıllardan bu yana birden fazla şarkıyı ölümsüz kıldı. Nesilden nesile dillere dolanan şarkılarına bir de Birsen Tezer'in güzel sesi eklendi. Birsen Tezer ilk 1998 yılında Bülent Ortaçgil'in Light adlı albümünde Ortaçgil'le Kimseye Anlatmadım isimli şarkıda düet yapar. Daha sonra yine Ortaçgil'in şarkılarından oluşan tribute albüm olan Şarkılar Bir Oyundur'da, Çığlık Çığlığa adlı şarkıyı seslendirir.

Kadife sesi, ruha işleyen şarkı ve besteleri ile Bülent Ortaçgil, önemli sanatçı Birsen Tezer ile aynı sahnede unutulmaz şarkılara tekrar hayat verecek. 


ARA

12

2015

Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X