Butik otel Corinne Hotel Çukurcuma

Corinne Hotel Çukurcuma'da Ayhan Işık ile Turnacıbaşı sokaklarının kesiştiği noktada, asırlık tarihi dokusu, büyüleyici aurası, huzurlu atmosferi ve kişiye özel hizmet anlayışı ile dikkat çekiyor.

28.3.2014

Tarih, sanat, konfor ve kaliteli hizmet Corinne Hotel'de

Aslına sadık kalınarak restore edilen “Corinne Hotel” adını Cumhuriyet döneminin ünlü opera sanatçısı Madam Corinne’den alıyor. Her biri özel dekore edilmiş 39 odası bulunan “Corinne Hotel”in Cafe & Retaurant hizmeti de bulunuyor.

İstanbul'un kültürel zenginliğini ve tarihini içinde barındıran Corinne Hotel, sadece otelde konaklayanların değil, buradan haberdar olan herkesin, tarihi dokusunun büyüsüne kapılıp müdavimi olduğu bir yer.

Corinne Hotel Özellikler

İstanbul genelinde sadece 6 otelin sahip olduğu gerçek butik otel sertifikasına sahip olan Corinne’nin cafe ve restaurant hizmeti de bulunuyor. Yüksek tavanlı 39 odanın 21’i ışık değil, güneş alıyor. Pencere yönünden zengin hotelin birçok odasında normal ve Fransız balkonlar mevcut.

Odalarda yerden ısıtma sisteminin yanı sıra saatte 100 m3 civarında temiz hava sirkülasyonu sağlayan özel bir hava sistemi var. Banyo - hamam karışımı bir ambiyansla dekore edilen banyoların bazılarında jakuzi de bulunuyor. Odalarda yüksek kalitede yataklar ve özel pamuktan üretilen tekstil ürünleri kullanılıyor. Her odanın ayrı bir ruhu var. Odalar, kişinin bir otel odasında değil de evinde gibi hissedebilmesi için gerekli olan her ayrıntı titizlikle uygulanmış.

corinna-otel-odasi
İstanbul'un merkezinde bulunan otel Beyoğlu'na 2 dakika, Taksim meydanına ve metro duraklarına 5 dakika uzaklıkta. Sabah martı ve kumru sesleriyle uyandığınız odanızda, tarihi yarımadanın eşsiz manzarasına karşı kahvenizi yudumlarken pencerenizden İtalyan zanaatçıların yaptığı 100 yıllık rölyefleri seyrederek hayal dünyanızın kapılarını aralayın.
corinne-hotel-restaurant

Antikacıları, cafeleri, butik dükkanları, sahafları, sanat galerileri, sokak çalgıcıları, kıvrıla kıvrıla uzayan gizemli sokaklarıyla Çukurcuma, yabancı gezginlerin ilgi odağı olmayı haketmiştir.

CORINNE HOTEL’de konaklarken yanı başımızda bulunan tarihi Galatasaray Hamamı'nda günün yorgunluğunu atabilir, Masumiyet Müzesi'ne bir ziyaret ile zamanda yolculuk yapabilir, akşam saatlerinde Fransız Sokağı'nda veya gece hayatı ile dünyaca meşhur Beyoğlu sokaklarında eğlenebilirsiniz.

Merak ettiğiniz diğer detaylara www.corinnehotel.com'dan ulaşabilirsiniz. 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X