Çamur futboluna hazır mısınız?

İlk kez 1998’de karşımıza çıkan çamur futbolu beklenmedik bir şekilde büyük bir ilgi ile karşılanıyor.

12.8.2014

İnsanlar çılgınca çamurlara atlamayı, kirlenmeyi seviyorlar ve sevdiriyorlar. Kısa sürede Finlandiya’nın sınırlarını aşıp tüm dünyaya yayılıyor. 

Çamur Futbolu!

Bugün çamur futbolu, ıslak ve sulak sahalar üzerinde oynanan ve dünyanın en hızlı gelişen spor dallarından biri… Toza bile tahammüllü olmayan bayanların çamurda kendilerinden geçmeleri, futbola renk katmaları, erkeklerle aynı takımda oynayabilmeleri çamur futbolunun ilgi çekici yanlarından sadece birkaçı.

camur-futbolu

Peki Türkiye’ye Çamur Futbolu ne zaman, nasıl geliyor bu spor?

Gladyatörler çıldırmış olmalı...  Biraz araştırdık ve öğrendik ki 2012 yılı Türk girişimci Abdullah İlhan, ilk kez Türkiye’ye getiren kişi çamur futbolunu. Kısa zamanda dünyada olduğu gibi ülkemizde de popüler bir spor dalı haline geliyor.

Kadın, erkek herkesin, şirketçe katılabildiği bu keyifli ve son derece eğlenceli sporun bir de müsabakası olmaz mı? Olur elbette. Bu sene 10 Mayıs’ta Bataklık Arena’da gerçekleşecek olan Çamur Futbolu’nda spor etkinliklerinin yanı sıra kostüm yarışması da gerçekleşecek.

Spor Etkinlikleri: Etkinlik müsabakaları öncesi sporcuları yarışa hazırlamakla kalmıyor, gün boyu süren etkinliklerle de davetli olan herkese spor yapma ve eğlenme olanağı sağlıyor. “Balon futbolu” ile stres atıp, “Bubble Crash” ile içinizdeki savaşçıyı dışarı çıkartacaksınız. Kostüm Yarışması: Yaratıcılıkta sınır tanımayan ekipleri bu bölümde buluşturuyoruz. Çılgın fikirlerin üretildiği yarışmada sizler de ekibinize tasarladığınız kostümle en ilginç birinciliğe oynayın. Bu defileyi başka hiçbir yerde göremezsiniz!

Bu etkinlikte kaybeden yok! Elbette bir takım şampiyon olacak fakat rekabetten çok insanların eğlenmesinin ön planda tutulduğu bir etkinlikte herkes kazanır, bu sporun mottosu!

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X