Candan Erçetin ile müzikli geceler

Pop müziğin ünlü isimlerinden Candan Erçetin, 29 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sizlerle...

27.9.2016

Müzik kariyerine, müzik öğretmenliği yaparak başlayan Türk müziğinin önemli ismi Candan Erçetin, aynı zamanda söz ve besteci kimliği ile de öne çıkmaktadır. Yaklaşık yirmi yıllık şarkıcılık kariyerinde söylediği şarkıları; hayatı konu alan şarkılar olmuştur. Mütevazi hayatı, müziğe bakış açısı ile her zaman övgü alan sanatçı müzik kariyerin henüz atılmamışken 1986'da Norveç, Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'n da Türkiye'yi Klips ve Onlar grubu bünyesinde "Halley" şarkısını seslendirerek temsil ettmiştir. Türkiye'nin o zamana kadar ki en iyi derecesini elde eden ilk grup olma başarısını gösteren sanatçı hayatının her alanını müziğe adamıştır.

Balkan kökenli asıllı olan şarkıcı sık sık Balkan müziği enstrümanlarına bestelerinde yer veriyor. Caz, Halk ve Pop müzik türlerinde şarkılar söyleyen Candan Erçetin'in en popüler şarkıları; elbette, onlar yanlış biliyor, kırık kalpler durağı, sevdim sevilmedim, umrumda değil, kedi ve melek...

2009 yılında Altın Kelebek Ödüllerinde "En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solisti" ödülünü aldı. 2014 yılında sanata olan katkılarından dolayı Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, tarafından Sanat ve Edebiyat Nişanı takdim edildi. 


EYL

29

2016

Candan Erçetin Konseri

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X