Christian McBride ile şehirde Jazz zamanı!

24. Akbank Caz Festivali kapsamında ünlü kontrabas sanatçısı Christian McBride, Christian McBride Trio'sıyla İstanbullularla buluşacak.

27.8.2014

Christian McBride, 24. Akbank Caz Festivali kapsamında 24 Ekim'de saat 20:30'da CRR Konser Salonu'nda performansını sergileyecek.

Festivalin bu seneki konuğu Christian McBride, müziğin temelini basın oluşturduğunu bilen cazseverlerin hayranlıkla takip ettiği, kontrbas sanatçılarının günümüzündeki en önemli temsilcilerinden biridir. Ailesinden aldığı müzikal genlerin yardımıyla erken yaşlarda fark edilen sanatçı, Time dergisince "Charles Mingus'tan bu yana yetişen en umut verici, çok yönlü caz basçısı" ilan edildi. 

Saksofoncu Joshua Redman ondan bahsederken "Parçanın temelini atar, siz üstünde yükselirsiniz. Eğer hayatta deha diye bir şey varsa o gerçek bir dahidir" diyor.  

Grammy ödüllü Christian McBride, 24 yıllık profesyonel müzik yaşamının başından itibaren Ray Brown, Freddie Hubbard, Sonny Rollins, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Pat Metheny, Chick Corea gibi çok sayıda caz ustasıyla aynı sahneyi paylaştı. James Brown gibi “rhythm & blues”, Natalie Cole gibi “pop” ve Sting gibi “rock” yıldızlarına müzisyenlik hatta aranjörlük yaparak müzik dünyasının saygıdeğer isimleri arasına katıldı. 

Daha önce de Türk seyircisiyle buluşan sanatçı, bu kez piyanist Christian Sands ve Grammy ödüllü davul sanatçısı Ulysees Owens Jr ile çıkardıkları son albümü “Out Here” turnesi kapsamında sahne alacak.

Konser Bilet Fiyatları

1. Kategori - 65.00 TL

2. Kategori - 55.00 TL

3. Kategori - 40.00 TL

4. Kategori - 30.00 TL

Öğrenci - 25.00 TL

24 Ekim saat 20:30'de CRR Konser Salonu gerçeklşecek konserin biletlerini Biletix'den temin edebilrsiniz.

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X