Çin Mutfağını İstanbul’a Getiren Shang Palace

İstanbul’da deneysel lezzet arayanların yeni adresi olacak bir mutfağa sahip, Shang Palace’ı bizimle keşfetmeye ne dersiniz?

8.2.2017

Beşiktaş’ta Shangri-La Bosphorus Hotel içinde yer alan Shang Palace, keyifli ve şık atmosferi ile misafirlerine Kanton kültürünün en lezzetli ve dikkat çekici deneyimini vaat ediyor.

Shangri La’nın Kanton kültürünü dünyaya tanıttığı Shang Palace, İstanbul’un en iyi Çin-Asya restaurantlarından biri. Dekorasyonuyla ilk andan dikkatleri üzerine çeken Shang Palace, Kanton kültürüne ait tasarım detayları, kumaş ve desen kullanımıyla misafirlerine bir Asya deneyimi sunuyor.

Shang Yemek

Dekoru ile bizleri Çin’e götüren Shang Palace; aynı duyguyu menüsü ile de hissettirmeye devam ediyor. Geleneksel lezzetleri Fine Dining prensibi ile sunan Çinli şef ekibi tarafından hazırlanan menüsünde yaratıcı sunumlarla zenginleştirilmiş başlangıçlar, ara sıcaklar ve ana yemekler yer alıyor.

Çin Kültürünün Simgesi, Shang Palace

Çin mutfağının tariflerine sadık kalınarak modern dokunuşlarla mükemmeştirilen noodle, menüde dikkatleri üzerine çekiyor. Gastronomik lezzetleri seviyorsanız önerilerimiz; Sichuan tarzı ballı siyah sirke ile kızartılarak hazırlanan çıtır çıtır incecik bonfile dilimlerinden oluşan Crisphy Sichuan, çıtır sarımsak parçalarıyla kızartılmış patlıcan Deep-fried, üç farklı mantarla kızartılmış ev yapımı tofu Braised, Wok’ta pişirilerek ananasla birlikte servis edilen tavuk Wok fried chicken, tavada karabiber sosu ile kızartılarak servis edilen Pan fried diced beef, tavada hafifçe sotelenerek pişirilen Çin turbu, farklı otların karışımı ile oluşturulan eşsiz lezzet Ot meal bun.

Shang Place

Tatlı sevenler için önerimiz; Baharatla kızartılmış ananaslar, vanilyalı dondurma ile servis edilen Kadayıfa sarılı kızartılmış muhallebi ve Mango pudingi.

Shang Palace mutfağı tamamıyla Çinli şeflere emanet. Haliyle menüde yediğiniz her lezzet, tıpkı Çin’de nasıl yapılıyorsa o şekilde masanıza servis ediliyor. Asya’nın mistik dünyasını konuklarına her daim yaşatmayı hedefleyen restaurant Çin Takvimi’ne bağlı kalarak o yılın temasını restaurant dekoruna taşıyor. Bu yıl Horoz Yılı olduğu için dekorasyon ona göre tasarlanmış.

Akşam yemeklerinin yanı sıra çay saatleri, öğle yemeği alternatifleri sunuluyor. İş yeriniz Beşiktaş’ta ise öğle yemeği keyfinizi leziz mi leziz noodle ile taçlandırmanızı tavsiye ederiz.

Ulaşım

Adres: Sinanpaşa, Hayrettin İskelesi Sk., 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 275 88 88

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X