Conrad İstanbul’dan yepyeni konsept Manzara Restoran

Conrad İstanbul’un yeni açılan restoranı Manzara, Akdeniz mutfağını geleneksel Türk lezzetleriyle harmanlıyor.

13.8.2014

Conrad İstanbul’un yeni açılan restoranı Manzara, Akdeniz mutfağının ruhunu İstanbul’a taşıyor. 

Dünya mutfağı ve Osmanlı yemeklerine olan sevgisini, beceri ve deneyimiyle harmanlayarak konuklara benzersiz lezzetler sunan Executive Chef Alexis Atlamazoğlu tarafından oluşturulan menüsü ile Manzara Retoran yiyecek içecek meraklıları ve keşfedenleri için alternatif ve keyifli bir mekan sunuyor. 

Açılış menüsünün zengin açık büfe kahvaltısı, ev yapımı pancake’lerden Anadolu usulü Benedict yumurtaya, Fransız ‘brioche’ tostundan ıspanaklı frittata’ya kadar pek çok lezzetle farklı damak zevklerine hitap ediyor. Öğle ve akşam menüsündeyse karides saganaki, ördekli ravioli, elde çekilmiş kuzu burger, Karadeniz kalkanı, dana yanaklı stifado ve deniz mahsullü calzone öne çıkıyor.

Executive Chef Atlamazoğlu, “Akdeniz mutfağı, sadece makarna ve pizza gibi lezzetlerden oluşmuyor. Manzara’da konuklarımızı Akdeniz’in dört bir yanında, nesilden nesile aktarılan ve bölgenin kültürel zenginliği otantik lezzetlerle buluşturuyoruz. Üstelik menümüz, malzemeleri en taze, en doğal halleriyle kullanabilmemiz için mevsimsel olarak yenileniyor. Sunumdaysa ilhamımızı sadeliğin gücünden alıyoruz. Hem deneyimli ve yetenekli şef kadromuz hem de menümüzün çeşitliliği sayesinde tüm konuklarımızı lezzet yolculuğuna çıkarmayı hedefliyoruz.” diyerek Manzara restoranının menüsünün zenginliğini bizlere kanıtlıyor. 

Şehir merkezindeki konumuyla İstanbul’un her noktasından rahatlıkla erişilebilen Manzara, çarpıcı mekan düzenlemesiyle de dikkat çekiyor. Londra merkezli, ödüllü GA Design firmasının, denizcilikten ilham alarak tasarladığı restoranın orta kısmında yer alan gemi biçimindeki düzenleme ve Boğaz manzarası nefes kesen bir atmosfer yaratıyor.

275 kişilik kapasitesiyle 06.00 – 23.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlayan Manzara restoran, iş yemekleri ve grup davetleri için de çeşitli alternatifler sunuyor.

Ulaşım

Adres: Cihannüma Mah. Saray Cad No:5, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: +90 (212) 310 25 25

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X