Craft Tiyatro'dan Garaj oyunu!

Yılbaşı gecesi belki o kadar da güzel bir gece değildir… Çok mutlu görünen iki kişi, belki o kadar da mutlu değildir… İstanbul'da bir garaj… İki yabancı… Orkide ve Kahraman… Saatler saniye gibi geçiyor, hepimiz daha da yalnızlaşıyoruz… Ama en azından yılbaşı gecesi herkesin biraz mutlu olmaya hakkı var… 

23.5.2015

Craft Tiyarotro'nun yeni sezon oyunu Garaj, alternatif tiyatro oyunu sevenlerin seveceği bir oyun.

Kemal Hamamcıoğlu'nun yönettiği Garaj, travesti Orkide ile fotoğrafcılık öğrencisi olan Kahraman'ın yılbaşı akşamı Tarlabaşı'nda bir garajda karşılaşmaları üzerine kuruludur. Orkide sevgilisine özel bir yılbaşı sürprizi yapmak için hazırlıklar yaparken, aniden birinin fotoğrafını çektiğini fark eder. Kahraman ise ödevini yapmak için Orkide'yi takip ederek gizlice fotoğraflarını çekmeye çalışır. Birden işler farklı boyutlara taşınır. Birbirlerinden çok farklı olan bu iki karakter, sohbet ederek birbirlerini tanımaya başlar. Yalnız olmaktan, hayatın ona getirdiklerinden hoşlanmayan Orkide, Kahraman'ın aşk ve bir nevi hayat öğretmeni olur.

garaj oyunu

1 saat süren Garaj oyununu izlerken bazen hüzünlenecek ama çokca eğleneceksiniz!

Başrollerini Enis Arıkan ve Güven Murat Akpınar'ın paylatığı oyunda her bir oyuncuda rolünü en yüksek performansta sergiliyor. Travestiyi canlandıran Enis Arıkan'ın hareketleri, enerjisi, sahnede devleşmesi izleyenleri büyülerken Güven Murat'ın sessiz, korkak görenen karakteri Kahraman'ı karşındaki güçlü karektere karşı oldukça başarılı bir şekilde oynuyor. Sesini kullanma şekli, beden dili kullanımıyla seyircilerin sempatisini kazanıyor. 

Sezon bitimi boyunca sergilenecek oyunun genel takvimine www.crafttiyatro.com adresinden bakarak takip edebilirsiniz. Garaj oyunu, Kadıköy Craftsahnesinde oynanmaktadır.

Kadıköy Craft Tiyatro nerededir?

Craft Tiyatro'nun oturma düzeninde numara sistemi yoktur. Oyunlar saat 20:30'da başlar kapılar ise 10 dakkika öncesi açılır. Kadıköy Craft Şükrü Saraçoğlu'nun arka sokağında Pembe bir köşk içinde yer alır. 

Oyun 30-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.


MAY

30

2015

Garaj Oyunu

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X