D22 Tiyatro'dan çarpıcı oyun Bent!

Meltem Cumbul'un yönetmenliğini üstlendiği Martin Sherman'ın ünlü oyunu Bent, D22 Tiyatro ile sahnede olan çarpıcı oyun bu hafta sonu Gazanfer Özcan Sahnesi'nde olacak.

29.11.2015

Geçtiğimiz günlerde D22 Tiyatro'nun ilk göz ağrısı "Bent" oyununu izledik. D22, Berkay Ateş, Can Kulan ve Emir Çubukcu tarafından hamursuz fırın'da kurulan küçük ama her alternatif sahne gibi derdi büyük bir tiyatro...

 

İlk oyunları Bent ise faşizmin en yoğun olduğu dönemlerden biri olan Nazi Almanya'sında erkek eşcinselliğini konu alan bir oyun."Uzun Bıçaklar Gecesi" adı verilen ve bi gecede 85 eşcinsel bireyin ölmesi ve eşcinsellere karşı aleni bi savaş başlatılması oyunun kilit noktası. Oyun cinsel kimlikleri yüzünden iskenceye ve ölüme maruz bırakılan ama her durumda "Ben Burdayım ve asla kötü birşey yapmıyorum sadece seviyorum" diyen güzel adamların hikayesi. Bunu en kalpten hissettiğimiz yer ise toplama kampında herşeye rağmen pembe üçgenini savunan(pembe üçgen toplama kampında eşcinsellere verilen bir işaret ve işaretlerin en korkuncu) ve herşeye rağmen aşık olabilen Max ve onun kendi olabilme sevebilme haline kayıtsız kalamayan Horst'un aşkı. Seni seviyorum diyemeyen erkeklerin sevginin ve aşkın hertürlüsünü yoketmeye çalıştığı bi zamanda Max'in Horst'a seni seviyorum deme şeklinin güzelliği ve isyanına hayran kalmış biri olarak diyebilirim ki oyuna gidin görün.

Oyunun ikinci perdedeki görseline, Mehmet Turgut imzalı afişine ve oyunculuklarına hayran kalacaksınız. Ayrıca oyun boyunca yer yer karşımıza çıkan video ve görüntülerle iyice oyuna kendinizi kaptırıcaksınız. Şimdiden iyi seyirler.


ARA

06

2015

Bent

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


X