Düğün Mekânınıza Karar Verdiniz mi?

Muhteşem bir yaz düğününde yeni hayatına “Evet!” demek birçok insanın en büyük hayallerinden biridir. Rüya gibi bir düğün tasarlamanıza biz de yardım etmek istedik.

12.4.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Yeni hayatınıza attığınız ilk adım, düğününüz kusursuz olsun istiyorsanız yoğun bir süreç sizi bekliyor demektir. Detaylarla dolu ve kimi zaman yorucu da olabilecek bu süreç sizi endişelendirmesin, sonunda harika bir düğün günü ve birçok anıyla yeni hayatınıza devam edeceksiniz.

Şık bir düğün tasarlamanın ilk adımı elbette düğünün nerede yapılacağına karar vermektir. Düğün mekânınızı seçtikten sonra davetliler, konsept, hatta gelinliğiniz bile bu mekâna göre olacaktır.

Düğün mekânınıza mümkün olduğunca erken karar vermeniz sizin için faydalı olacaktır. Yaz ayları yaklaştıkça özellikle hafta sonları için rezervasyonlar yavaş yavaş dolacaktır. Gelin İstanbul’daki düğün mekânlarına birlikte göz atalım.


Hotel Les Ottomans İstanbul

İstanbul Boğazı'nın en seçkin yerinde, o büyülü manzaraya hâkim olan Hôtel Les Ottomans çiftlere özel hazırladığı düğün paketlerinin yanı sıra, nişan, kına, bekarlığa veda, kır düğünü, after party, doğum günü organizasyonları ve tüm özel davetlerinize ayrıcalıklı bir boyut kazandırıyor.

Boğaz’ın en seçkin yalısı olan Hotel Les Ottomans farklı mekân alternatifleri ile farklı kapasitelerde hem yaz hem de kış mevsiminde misafirlerine hizmet veriyor. Düğününüz için seçtiğiniz temadan uygun geliştirilen yaratıcı önerilere, zengin detaylardan, estetik ve göz alıcı çiçek aranjmanlarına; büyülü ışık seremonileri, balayı odası ve denizden ulaşım konforu ile yeni evlenecek çiftlerin her türlü ihtiyacı düşünülüyor.

Muallim Naci Cad. No:68 Kuruçeşme / +90 212 359 1500

Hotel Les Ottomans İstanbul

Sait Halim Paşa Yalısı

Boğazın görkemiyle ışıldayan bir yalı... Söz konusu düğünse dekordan, müziğe ve yemeğe kadar her şey o gece mükemmel olmalıdır. Boğazın en görkemli noktalarından biri olan Yeniköy'deki Sait Halim Paşa Yalısı da bu anlamda çiftlerin sıkça tercih ettiği mekânlar arasında yer alıyor.

Sait Halim Paşa Yalısı düğün paketi içerisinde karşılama kokteyli, düğün yemeği, düğün pastası, süit balayı odasında konaklama ve ertesi gün çiftlere özel kahvaltı mevcut.

Köybaşı Cad. No: 117 Yeniköy / 0212 223 05 66

Sait Halim Paşa Yalısı

Dalyan Club

Hayatınızın en özel gününü gelin Dalyan Club’ın Anadolu yakasının alternatifsiz kır bahçesi Dalyan Garden’da unutulmaz kılın. Yeşilin ve rengarenk çiçeklerin büyüsüne kapılacağınız bu özel kır bahçesinde misafirlerinizi dilerseniz yemekli, dilerseniz kokteyl ya da kokteyl prolonge gibi alternatiflerle ağırlayın… Oluşturulan bembeyaz konsept ve sunulan birbirinden şık menü alternatifleri ile organizasyonunuz bir rüyaya dönüşecek. Siz ilk cümleyi duydunuz, sihir sırası artık Dalyan Club’ta…

Atlıhan Sok. No: 3/5 Fenerbahçe / 0216 348 58 41

Dalyan Club

Bahar Country

Bahar Country; orman içerisinde olma özelliği ve şehir merkezine olan yakınlığı ile 60 dönümlük bir arazide kır düğünlerini ilk başlatan, İstanbul’un en prestijli mekânı olma ayrıcalığı ile sizlere üç ayrı konseptte bahçe sunuyor:

1.Kokteyl alanından ayrı olarak yapay gölet etrafına yerleştirilen davetli masaları ile Şelale Bahçe,
2.Orman manzaralı, kokteyl ve yemek alanının tamamen size ait olduğu Secret Garden,
3.Zemini tamamen çim döşeli, kokteyl ve yemek alanınızın aynı alanda olduğu Venüs Bahçe.

Bahçeköy Cd. No:83 Sarıyer / 0212 242 27 40

Bahar Country

A’jia Hotel

Condé Nast Johansens tarafından Avrupa’nın en büyüleyici oteli seçilen Boğaz’ın incisi A’jia Hotel; sunduğu set mönü, kokteyl prolonge ve kokteyl servisi ile düğün ve özel davetlere ev sahipliği yapıyor.

The American Academy of Hospitality Sciences tarafından “The 5 Star Diamond Award” ile ödüllendirilen A’jia Hotel düğün ve davetler için yaz aylarında 300 kişilik yemek, 600 kişilik kokteyl ve 400 kişilik kokteyl prolonge servisi verilebiliyor. Kış aylarında ise 70 kişilik yemek, 150 kişilik kokteyl prolonge ve 200 kişilik kokteyl organizasyonları yapılabiliyor. Sunduğu standart mönüler dışında düğün sahiplerinin hayal ettikleri konsepte uygun kişiye özel mönüler tasarlayan A’jia Hotel; ses, ışık, canlı müzik, masa ve mekân düzenlemesi konusunda da önerdiği firmalar ile ilerleyerek düğün sahibinin düşlerini gerçeğe dönüştürüyor.

Çubuklu Cad. No:27 Kanlıca Beykoz / 0216 413 93 00

A’jia Hotel

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X