Dünya sahneleri İş Sanat ile İstanbul'a taşınıyor

Yeni sezonunda 15. yaşını kutlayan İş Sanat, “yıl boyu sanat, yıl boyu festival” sloganıyla dünya sahnelerinin en saygın sanatçı ve topluluklarını İstanbullu sanatseverle buluşturuyor.

1.2.2016

Erivan Radyosu'yla Kürdlerin müzik tarihine geçen ve yaşayan bir efsane olan Kürd Mey'i (Meya Kurdî) Egîdê Cimo'nun yanında 2 yıl boyunca enstrüman eğitimi alan Delîl Dîlanar, bu anlamda gerek Dengbêj-i gerekse de kullanabildiği enstrüman yönüyle, Doğu'ya özgün olan "usta-çırak" geleneğinin en büyük temsilcisidir.

İş Sanat, son aylarında birbirinden özel konser ve etkinlikleriyle sanatseverlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.

Kuruluşundan bu yana toplumsal sorumluluklarını ön planda tutan İş Bankası, müzik ve sahne sanatları alanındaki faaliyetlerini İş Sanat çatısı altında gerçekleştiriyor. 2000 yılında İstanbul’un kültür sanat hayatına katılan İş Sanat Konser Salonu, gerçekleştirdiği etkinliklerle kısa sürede Türkiye’nin en prestijli kültür sanat merkezleri arasındaki yerini aldı. Türk sanatçılarla dünyaca ünlü usta sanatçılar ve toplulukları bir araya getirerek özgün projeler geliştiren İş Sanat, klasik müzik, caz ve dünya müziğinin en seçkin yıldızları ile çocuk oyunları, dans gösterileri ve edebiyatımızın usta yazarlarının şiir ve hikâye dinletilerine de ev sahipliği yapıyor.

Bu senede çok özel sanatçı ve dans gösterilerine misafirlik yapan İs Sanat son sezonunda başarılı müzisyenlerden Renaud Capuçon ve Flamenkonun kraliçesi Eva Yerbabuena'yı ağırlayacak. 


İş Sanat Program Şubat Takvimi

Kremerata Baltica, Gidon Kremer ve Khatia Buniatishvili

iş Sanat bu sezon, Kremerata Baltica, Gidon Kremer ve Khatia Buniatishvili'yi sahnesinde ağırlamanın heyecanını yaşıyor.
Kremerata Baltica

Gidon Kremer: Keman
Khatia Buniatishvili: Piyano

Tarih: 05 Şubat 2016 20:30 /21:30

Bilet Fiyatı: 1. Kategori - 184.00 TL - 2. Kategori - 128.50 TL - 3. Kategori - Tam 88.00 TL -  İndirimli 78.00 TL 


Çanakkale Öyküler ve Türküler

Dünya tarihinin en büyük trajedilerinden ve eşi görülmemiş kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Savaşı, 100. yılında hikayeler ve ezgilerle İş Sanat'ta anılıyor.

Anlatıcı: Sunay Akın
Vokal, bağlama: Onur Akın
Vokal: Nilüfer Sarıtaş
Vokal: Cihan YıldızTarih

Tarih: 06 Şubat 2016 /20:30

Bilet Fiyatı: 1. Kategori - 56.00 TL - 2. Kategori - 45.00 TL - 3. Kategori - Tam 39.00 TL - İndirimli 34.00 TL


Sahne Denilen Büyülü Kutu

"Sizlere çok özel bir oyunumuz var. Bir sahne ve içinde sahne biçiminde sihirli bir kutu... Sadece sahnede oynan değil, sahnenin arkasına kadar uzanan bir yolculuk... Her anı büyük keyif ve bilgi dolu... Sürprizlerle dolu oyun içinde bir oyuncuk..."

İş Sanat'ta geçtiğimiz sezon çocuklarla ilk kez buluşan "Sahne Denilen Büyülü Kutu", onlara müzikli bir oyunun sahnede her yönüyle nasıl hayat bulduğunu gözlemleyip yaşayacakları bir deneyim sunmaya devam ediyor. 

Tarih: 07 Şubat 2016 15:00 

Bilet Fiyatı: Tam 22.50 TL Öğrenci 17.50 TL


Cameristi Della Scala, yeni sezonda İş Sanat'ta Anna Vinnitskaya ile sahne alacak.

1982 yılında La Scala orkestrasının müzisyenleri tarafından kurulan Cameristi della Scala, on sekizinci yüzyıldan günümüze uzanan repertuvarında özellikle az bilinen on dokuzuncu yüzyıl İtalyan enstrümantal eserlerine verdiği önemle öne çıkıyor. 2012 yılında başarılı uluslararası aktivitelerinden dolayı Milan Şehri Isimbardi Ödülü’ne layık görülen topluluğun tınısal ve müzikal gelişiminde Riccardo Muti’den Daniel Barenboim’a birçok ünlü şefle gerçekleştirdiği çalışmalar rol oynadı.

Tarih: 11 Şubat 2016 20:30

 Bilet Fiyatı: 1. Kategori - 77.50 TL - 2. Kategori - 67.00 TL - 3. Kategori - Tam 56.00 TL - İndirimli 46.00 TL


Les Musicien De Louvre, 2015 - 2016 sezonunda İş Sanat'ta...

İş Sanat’tan bir yıldız geçiyor! Nefes kesen sesi ve farklı tarzlara yatkınlığıyla günümüzün ender rastlanan sanatçılarından olan İsveçli mezzo-soprano Anne Sofie von Otter, Uluslararası Kayıt Eleştirmenleri, Grammy ve Diapason d’Or ödüllü kayıtlarının yanı sıra pop yıldızı Elvis Costello ve ünlü caz piyanisti Brad Mehldau ile gerçekleştirdiği işbirlikleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Bugün kendi jenerasyonun en iyi şarkıcıları arasında gösterilen sanatçıya otuz yıldan uzun süredir barok, klasik ve romantik dönem repertuvarlarına dönem enstrümanlarıyla yeni bir soluk getiren Les Musiciens de Louvre eşlik edecek. 

Tarih: 23 Şubat 2016 20:30

Bilet Fiyatı: 1. Kategori - 128.50 TL -  2. Kategori - 88.00 TL

3. Kategori - Tam 77.50 TL İndirimli 67.50 TL

Flamenko sanatçısı Miguel Poveda, İş Sanat'da

Dünya müziği kuşağında bu ay flamenko rüzgarları esiyor. Henüz 15 yaşındayken Katalonya'daki flamenko kulüplerinde şarkı söylemeye başlayan Miguel Poveda, profesyonel kariyerine 1993 yılında düzenlenen Festival Nacional del Cante de las Minas'ta en büyük ödül olan La Lampara Minera da dahil olmak üzere kazandığı dört ödülle başladı. Yeni keşfedildiği bu dönemde Bigas Lunas'ın La Teta y la Luna filminde rol alan, ilk solo albümü Viento del Este'yi kaydeden ve Madrid'de El Festival Flamenco por Tarantos, Sevilla'da La Bienal de Arte Flamenco ve Paris'te La Fiesta de la Música gibi başlıca festivallerde dikkat çeken bir dizi konser veren sanatçı, çalışmalarıyla bu stilin büyük müzik geleneğini gururla sürdürüyor. 

Tarih: 26 Şubat 2016 /20:30

Bilet Fiyatı: 1. Kategori - 83.00 TL - 2. Kategori - 67.00 TL - 3. Kategori - Tam 56.00 TL İndirimli 46.00 TL


Ulaşım

Adres: İş Kuleleri 4.LEVENT / İstanbul

Telefon: +90 (212) 316 10 83

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X