Eğlencenin adresi Babylon Bomonti'de bu hafta

Bomonti'nin eğlence nabzını tutan Babylon'un bu hafta sahnesinde kimler var?

30.7.2016

Uzun yıllar Taksim, Asmalımescit'te müzikseverleri eğlence ile buluşturan Babylon artık Bomonti'de iyi müziğin adresi oluyor. 2016 müzik sezonun kapılarını Bomonti Tarihi Bira Fabrikası'nda açan Babylon, Türkiye ve dünyadan müzik, etkinlik ve festival özel etkinliklerini burada ağırlıyor. 

Babylon Bomonti, şehrin yaşam döngüsünü değiştirecek yeni yaratıcı kültür kampüsü Bomontiada’da bir kulüp olmanın ötesine taşınıyor.

Eski Bira Fabrikası değişen yüzü ile İstanbul'un yeni çekim merkezi olmaya aday...  Babylon Dükkan ile Radyo Babylon stüdyosunun da yer aldığı Babylon Bomonti, 650 kişilik ana mekanında konser, alternatif tiyatro ve sinema etkinlikleri ile günün akışının durduruyor ve yaşamın başladığı yeni bir dünya sunuyor. Müzik sahnesinin yanısıra pek çok farklı konsepetli lezzet mekanları ile de yeni çekim merkezi olmaya aday Bomontiada'da  Populist, Delimonti, Bookstore ve Atölye İstanbul yer alıyor. 

Bomonti’nin tarihini yaşatan bir mekanlardan olmaya aday Populist, Türkiye’deki ilk gastropub olma iddiasında... Taze bira çeşitlerinin sunulacağı Populist’i geleneksel pub’lardan ayıran özelliği, ‘craft’ bira seçkisine eşlik eden farklı ve lezzetli yemek seçenekleri. Bomontiada Kiva, Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nda Anadolu’nun sır lezzetlerini bir araya getiren mönüsüyle yerini aldı. Delimonti, yerel lezzet durağı olarak kurgulandı. Türkiye’nin 54 ilinden getirilen ürünlerden oluşacak bir gastronomi marketi ve tadım sofrası Delimonti. Bookstore ise Bomonti’nin bol kitaplı cafesi.

Kilimanjaro da Pozitif’in yeni restaurant ve bar projesi. Babylon’un yaratıcıları şehre iyi müzik dinletmenin yanısıra yeni bir buluşma noktası kazandırmayı amaçlıyor. 


Babylon'da Bu Hafta Kimler Sahnede

Alpha Blondy

Reggae’nin renkli isimlerinden Alpha Blondy, 17 Kasım Perşembe akşamı Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen XXF Very Very French Festival kapsamında Babylon’da! 

BİLET FİYATI: 44.50TL 


Wooden Wisdom / DJ Fitz / Grup Ses Beats - by Bant Mag.

Oyuncu Elijah Wood ve müzik koleksiyoneri Turquoise Wisdom’ın (Zach Cowie) projesi “Wooden Wisdom” 18 Kasım’da yeniden Babylon’da. 

Yüzüklerin Efendisi’nde canlandırdığı “Frodo” rolüyle tanınan Elijah Wood ve San Francisco’lu DJ Turquoise Wisdom’ın (Zach Cowie) ortaklığından doğan Wooden Wisdom, sıra dışı setleriyle dikkat çekiyor.

BİLET FİYATI: 44.50TL


Gaye Su Akyol

Alaturka müziğin alternatif sesi Gaye Su Akyol, 19 Kasım akşamı ikinci albümü Hologram İmparatorluğu ile ilk konserini Babylon’da gerçekleştirecek.


Pound by Hillside City Club

Tüm dünyayı etkileyen son yılların en yaratıcı egzersizi Pound® Rockout, Hillside City Club ile 20 Kasım’da Pazar Pazar Babylon’un konuğu oluyor.

Etkinlik ücretsizdir.


 Aynur (Güneşin Kadınları)

Kürt halk ezgilerini Batı ritimleri ile harmanlayan Aynur, 22 Kasım’da Babylon’da!

BİLET FİYATI: 61TL


Jakuzi

Yerel müzik sahnesinin synth-pop ekibi Jakuzi, 23 Kasım akşamı Babylon’da.

BİLET FİYATI: 61TL


 

Redd

Türkiye rock müzik sahnesinin güçlü isimlerinden Redd, 24 Kasım akşamı Lenovo'nun katkılarıyla Babylon sahnesinde! 

BİLET FİYATI: 56TL


Brodinski

Fransız DJ ve prodüktör Brodinski, XXF Very Very French Festival kapsamında 25 Kasım Cuma günü Babylon sahnesinde!

BİLET FİYATI: 56TL


 

Guts

 

Guts, hip-hop ve soul’u elektronik elementlerle birleştirdiği eğlenceli performansıyla 26 Kasım’da Babylon’da.

BİLET FİYATI: 44.50TL


 

Kabus Kerim - Midnight Session

 

“Eskiden yeniye, daima ileriye” düsturuyla eski usul hip hop kültürünü halen yaşatmaya devam eden Kabus Kerim, setlerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Müzik tarihine kazınmış kült oluşumlardan Cartel ve Karakan’dan Kabus Kerim, Anadolu pop ve Türkçe saykodelik müziğini baştan yaratan setleriyle 26 Kasım’da, Midnight Sessions’ta Babylon sahnesine konuk oluyor. 

BİLET FİYATI: 39TL


 

Robert Glasper Experiment

 

Grammy ödüllü müzisyen Robert Glasper’ın projesi “Robert Glasper Experiment”, Ford’un katkılarıyla 30 Kasım’da Babylon sahnesinde!

BİLET FİYATI: 56TL

Babylon Bomonti'ye nasıl gidilir?

Lokasyon olarak merkezi bir konuma sahip olan Babylon Bomonti'ye Metrobüs ve Metro ulaşım araçlarını kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanacaklar için Osmanbey durağında inerek Rumeli Caddesi Bomonti çıkışından Babylon Bomonti'ye yürüyerek 10 dakkikada ulaşılabilir. Metrobüs için ise Çağlayan durağından Bomonti yönünden inerek yürüyerek 25 dakkika, araç ile 10 dakkikada Bomontiada Babylon'a ulaşılabilir. 

 

Ulaşım

Adres: Bomontiada Vişnezade Mh.,Silahşör Cd. No:1,Şişli/İstanbul

Telefon: +90 (212) 334 01 00

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X