Elite World Hotels'de Osmanlı lezzetleriyle iftar keyfi

Elite World Otelleri, Ramazan ayı süresince Türk ve Osmanlı mutfağının en seçkin lezzetlerini, tasavvuf müziği eşliğinde açık büfe ve set menü olarak misafirlerinin beğenisine sunuyor olacak.

10.6.2016

Elite World Otelleri şefleri tarafından Çavdar ekmeğinde bal kabağı çorbası, sıcak yaz akşamına soğuk bir lezzet katacak limon&limon tatlısı gibi bir çok lezzet ramazan ayına özel sunuluyor olacak.

Şehrin merkezi Taksim’de yer alan Elite World İstanbul ve Elite World Prestige Otel, Florya’da yer alan Elite World Business Otel ve Elite World Van Otel’in iftar menüleri, ödüllü Executive Chef Mithat Yalçınkaya, Executive Chef Kemal Şenel, Executive Chef Mahir Karataş ve ekipleri tarafından hazırlandı. Nefis iftariyelikler, salata çeşitleri, naneli yoğurt sos ile kıymalı ve peynirli su böreği, iç pilav ve sebzeli kuzu tandır, taze kekikli çoban kavurma gibi Türk mutfağının geleneksel lezzetleri, yaz sıcaklarında ferahlatan soğuk çorba, meyve ve tatlı büfesi, limitsiz çay, kahve, dondurma servisi Elite World Otelleri iftar sofrasının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.


Özel Sunumlu Bal Kabağı Çorbası

Türk mutfağının geleneksel lezzetleri, yaz sıcaklarında ferahlatan soğuk çorba gibi çeşitli çorbalar, meyve ve tatlı büfesi, limitsiz şerbet, çay, kahve, dondurma servisi Elite World Otelleri iftar sofrasının olmazsa olmazları arasında gene yer alıyor. Bunların yanında Tok Tutan Bal Kabağı Çorbası Elite World İstanbul Otel’de, Ramazan ayı için özel olarak hazırlanacak bal kabağı çorbası çavdar ekmeğinin içinde sunulacak. Lif yönünden zengin olması nedeniyle doyurucu etkisi olan bal kabağı çorbası ayrıca, sindirim sistemine de destek olurken, özel sunumu ile iftar sofrasında yer alıyor olacak.

 

Elite World şeflerinden enerji veren şerbetler

Farklı bir lezzet sunan, taze meyveyle hazırlanan Limon&Limon tatlısı Elite World sofrasının gözdelerinden biri olmaya aday. Elite World şeflerinden enerji veren şerbetler Razaman ayının olmazsa olmazları arasında yer alan şerbetler, bu ramazanda da Elite World şeflerinin özel tarifleri ile ikram edilecek. Taze kivi, kabak, sakız ve kırmızı orman meyvelerinden hazırlanan ferahlatıcı şerbetler, meyvenin sunduğu enerjiyi iftar sofrasında sunuyor olacak.

Elite World Otelleri şefleri tarafından Ramazan ayına özel hazırlanan; çavdar ekmeğinde bal kabağı çorbası, sıcak yaz akşamına soğuk bir lezzet katacak limon&limon tatlısı, taze kivi, kabak, sakız ve kırmızı orman meyvelerinden hazırlanan ferahlatıcı şerbetleri mutlaka denemenizi öneririz.


Elite World Otelleri iftar menüleri, Taksim’de yer alan Elite World İstanbul Otel, Elite World Prestige Otel, Florya’da yer alan Elite World Business Otel’de ramazan ayında misafirlerini bekliyor olacak. 

Elite World Otelleri’nde unutulmaz iftar lezzetleri, kişi başı 50 TL’den başlayan menü alternatifleri ile sunuluyor olacak.


Ulaşım

Adres: Şehit Muhtar Caddesi No:42 34435 Taksim

Telefon: +90 (212) 313 83 83

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X