Emirgan'da yeni bir pizzacı: Pizza Emirgan

Adı yok, tabelası yok. Sadece odun ateşinde pizzaların pişirildiği bir pizza fırını, tabureleriyle uzun bir bar ve mekanın önünde üç beş masa var. Has mulis bir İtalyan pizzacısı.

11.12.2014

Napoli pizzasını İstanbul’da yaşatıp, Türk damak tadına göre uyarlayan Pizza Emirgan, menüsüne  bu sezon, Pizza Carpaccio, Cherry Burrata ve Enginar Gorgonzolalı pizzaları da ekledi.

Odun ateşinde pişirilen, has mulis İtalyan pizzalarından; tatlı ve tuzluyu bir arada sevenlere; vişne reçeli ve mozerella peynirli, Cherry Burrata, ‘proteinsiz asla’ diyenlere dana etli Pizza Carpaccio ve sebze meraklılarınaysa da Enginar ve Gorgonzolalı pizza yeni sezon mönüsünde yerlerini aldı. 

pizza emirgan

Birbirinden leziz 25 çeşit Napolitan usulü pizzanın olduğu menü, İtalya’dan ithal. Napoli pizzasını İstanbul’da yaşatıp, Türk damak tadına göre uyarlayan pizza ustası Kadir Aytekin; özellikle kabak çiçeği, avokado ve karidesli, enginar ve trüflü, cheddar peynirli çeşitlerini şiddetle tavsiye ediyor. Üstelik olabildiği kadar çeşit deneyin, dilediğiniz kadar tüketin diye dilim dilim sipariş vermek de mümkün.

Bir gece evvelden kalma soğuk pizza dilimleri yerini 08:30-12:30 arası servis edilen, fırından taze çıkmış, 6 çeşit kahvaltılık pizzaya bırakıyor.  Özellikle sucuk& yumurtalı pizza ve beyaz peynir& zeytin ezmeli pizzanın yanında içilen çay güne başlamanın en ‘’yerli İtalyan” yolu.  

pizza emirgan

Pizzacının tatlıları da hakiki İtalyan: Nutellalı pizza seçenekleri ve tiramüsünün yanı sıra bal kabağı kreması, yeşil fıstık ve ceviz pudra şekerli Pizza Panna Di Zucca’yı ısrarla isteyin!

Emirgan’da ismi olmayan, tabelasız pizzacıyı mutlaka bulun! Birbirinden leziz pizza çeşitleriyle Pizza Emirgan, kısa sürede kendi müdavimlerini yaratacak.


Adres: Sakıp Sabancı Caddesi no:14A Emirgan İstanbul  

Telefon: 0 212 277 88 87

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X