Ev yapımı İtalyan dondurması MUA

Doğal ve katkı maddesi kullanılmadan üretilen geleneksel İtalyan dondurmasının adresi MUA Yeniköy’den sonra İstanbul’un tarihi merkezlerinden Galata’da da misafirlerini ağırlamaya başladı.

14.8.2014

İtalyan klasik dondurma çeşitlerinden süt, yumurta ve krema ile hazırlanan Gelato ve su, şeker ve meyve ile hazırlanan Sorbe, MUA Yeniköy’den sonra artık Galata’daki yeni adresinde de servise hazır!   

“MUA!” ünlemi İtalyanlar’ın lezzetli buldukları bir yemek karşısında parmak uçlarını dudaklarına götürdüklerinde çıkardıkları öpücük sesinden geliyor. “Hayat çok kısa, öyleyse iyi yemeğin tadını çıkaralım” mottosunu benimseyen MUA’da dondurmalar eski İtalyan geleneğine göre hazırlanıyor. 

MUA'da her ürün titizlikle hazırlanıyor. Kullanılan meyvelerin mevsime uygun ve yerel olmaları MUA için çok önemli. MUA’da serada yetişmiş ve dondurulmuş meyveler yerine, mevsimine uygun ürünler seçiliyor. Burada kış günü çilekli ve vişneli dondurma bulmak mümkün değil! Önem verilen bir diğer şey de ithal ürünleri değil, yerel olan ürünleri kullanmak. Muzlu dondurma için, okyanus aşırı yolculuk yapılan gemilerle getirilen olgunlaşmış muzlar yerine Türkiye’de yetişen ve birkaç gün önceden toplanmış olanları tercih ediyorlar.

 

Lezzetli, mevsimlik ve katkısız ürünler sunan MUA’da süt yerine su kullanılarak yapılan bir tür dondurma olan sorbe koleksiyonları ve süt bazlı dondurma seçenekleri (sade, damla çikolatalı dondurma, sütlü çikolatalı dondurma, tarçınlı, antep fıstıklı…) bulunuyor. Süt ve kakao tozu kullanılmadan siyah çikolatadan yapılan sorbeler en çok satan ürünler arasında yer alıyor. Mevsimine göre seçenekler değişebiliyor: baharda çilek; yaz mevsiminde kavun, karpuz, kayısı, vişne, kızılcık; sonbahar ve kış mevsiminde incir, nar, portakal, mandalina kullanılıyor.

Ulaşım

Adres: Yeniköy Mh Köybaşı Cd No:126/B Sarıyer, İstanbul

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X