Galata'nın lezzet durağı Nola İstanbul

Galata semtinin en yenisi Nola İstanbul, tarihi mimari ile tasarlanmış sıcak atmosferi ve 7’den 70’e her kesime hitap eden lezzetli menüsüyle şehrin içinde vaha etkisi yaratıyor.

6.10.2015

İstanbul'un popüler semti Galata'da kapılarını açan Nola İstanbul, tat duyularınız ile keyif duyularınızı harekete geçirecek.

İstanbul’da tarihin en güzel tanıklarından biri olan Galata, ambiyansı, özel lezzetleri, tarihi mimarisi ile yepyeni bir mekân olan Nola İstanbul’a ev sahipliği yapıyor. Her gün benzersiz tatlarını lezzet tutkunlarıyla buluşturan Nola İstanbul, Galata’da konumlanan mekanlardan farklı olarak geniş bir bahçe içinde yer alıyor. 

Nola İstanbul’u arka cepheden boydan boya saran duvar 1200 yıl kadar önce Cenevizliler tarafından inşa edilen ve 1453’te Fatih Sultan Mehmet’in emriyle yıkılan surların ayakta kalan bir parçası. Bu köklü ve tarihi mirasa sahip çıkmak isteyen Nola İstanbul, müşterilerine keyifli ve ferah bir ortamda, dünya lezzetleri sunmanın yanı sıra çeşitli kültür-sanat aktiviteleri ile de İstanbul’un gözde mekanlarından biri olmayı hedefliyor.

Konumu gereği tarihsel bir değere ev sahipliği yapan Nola İstanbul’un menüsü de mekânın ambiyansına uygun olarak oluşturuldu. Akdeniz Mutfağı’nın yanısıra Türk Mutfağı’ndan lezzetli örnekler sunulan menüde yer alan tüm tarifler dünya mutfağı literatüründe yer aldığı orijinal tarifleriyle hazırlanıyor.

Nola İstanbul’un mutfağına giren her bir malzeme özenle ve kendi yörelerinden seçiliyor. Pizza ve makarnalarda kullanılan peynirler İtalya’dan ithal edilirken, tatlı patatesler Hatay’daki özel üreticilerden, firik bulguru Antep’ten, zeytinyağı ise Balıkesir’den temin ediliyor. Nola İstanbul’da ekmekler, dört farklı şekilde özel olarak üretiliyor ve saat başı fırınlanıyor. Bu sayede ekmekler her zaman taze ve sıcak olarak servis ediliyor.

Gurme Brasserie Nola İstanbul

Gurme Brasserie olarak konumlanan Nola İstanbul, ‘Brasserie’ tadında rahat bir atmosfer ve son derece iddialı bir mutfaktan çıkan ‘gurme’ lezzetler sunarak mutlu bir Galata günü geçirilmesini sağlıyor.

Dünyanın en önemli gastronomi birliği kabul edilen Chaine des Rotisseurs tarafından da tanınan Nola İstanbul, çok seçkin ve Türkiye’de ise sınırlı sayıda restorana verilen Chaine des Rotisseurs üyesi oldu.

Galata’nın eşsiz tarihi dokusu eşliğinde gün boyu, tazelikten ödün vermeden lezzet müdavimlerini ağırlayan, Gurme Brasserie konseptiyle sabah 10.00 akşam 02.00 saatleri arasında hizmet veren Nola İstanbul,öğle ve akşam yemeği için, kısacası gün boyu keyifli vakit geçirmek isteyenleri bekliyor.


Ulaşım

Adres: Galata Kulesi Sokak No:10 Beyoğlu İstanbul

Telefon: +90 (212) 243 17 17

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X