Gayrettepeli İtalyan: Trattoria Serenzo

İstanbul’da gizli kalmış aslında o kadar çok lezzet dolu mekan var ki. Benim yeni keşfim Gayrettepe’deki Trattoria Serenzo, bir İtalyan lokantası...

3.9.2014

İtalyan yemeklerini sevenler bu ufak ve çok şirin mekana bayılacak. Trattoria, işletme sahibinin de mutfakta şeflik yaptığı, butik restaurant anlamına geliyor.

Mekanda 6-7 masa bulunuyor. Servisi yapan arkadaşımız samimi tavırlarıyla herkesin gönlünü kazanıyor. Daha yemekler gelmeden herkesin yüzünde bir tebessüm yerleşmesine sebep oluyor. Burada kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.  

Sıcacık ekmeklerinizi zeytinyağ ile yerken 6-7 çeşidin bulunduğu peynir tabağı geliyor. Birbirinden leziz peynirler yanında şarapla daha da keyifli hale dönüşüyor.  

1 

Yemeklere gelince salatalar, risottolar, makarnalar ve lazanyalardan oluşan geniş bir menü yer alıyor.  Denediğimiz 4 Peynir Soslu Penne - Penne Quattro Formaggi, Lasagne Bolognese ve içinde karides, kum midyesi, midye ve kalamar gibi Akdeniz lezzetlerinin bulunduğu Risotto Mediterraneo bizi enfes tatların içine çekiyor.  

2

Porsiyonların oldukça doyurucu olduğu bu saklı kalmış güzel mekanda, yemeklerinizi yemeye devam ederken denemeniz gereken ve aklınızda yer edecek bir diğer lezzet de Deniz Tarağı Yatağında Pestolu Karides.

Yemeklerin ardından gelen Limonlu Tiramisu ise alışılmışın dışında farklı bir yorumla sunuluyor. Limonun ekşi tadı ve kokusunun sardığı Tiramisu, damaklara bir şölen yaşatıyor.

3

Yazar: Nuray Koç

Ulaşım

Adres: Vefa Bey Sok. Say Apt No:25 Gayrettepe -İstanbul.

Telefon: +90 (212) 274 44 10

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X