George Dalaras, İstanbul'da!

Yunanistan'ın ünlü sanatçısı George Dalaras, büyülü sesi ile unutulmaz şarkılarını Millî Reasürans Oda Orkestrası eşliğinde seslendirecek.

21.3.2016

Yunanistan'ın yetiştirdiği en büyük müzisyenlerden olan George Dalaras, 60'ların sonunda adım attığı müzik dünyasında uluslararası şöhrete kavuştu. Yunan halk müziği Rembetiko'nun en önemli temsilcisi olarak gösterilen sanatçının, 85'ten fazla solo albümünün yanı sıra, farklı müzisyenlerle ortak çalışmalarda bulunduğu 100'den fazla albümü bulunuyor. 

George Dalaras, en tanınmış şarkılarını, günümüz müzik çevrelerinin ilginç figürlerinden Şef Hakan Şensoy yönetiminde, 23 Mart'ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde 20. sanat yılını kutlayan Millî Reasürans Oda Orkestrası eşliğinde seslendiriyor.

Rembetiko'nun yanı sıra, seslendirdiği İtalyanca ve İspanyolca şarkılarla Akdeniz'in sesi olan Dalaras; gitar, ud, buzuki gibi birçok telli enstrümanı da çalabilen George Dalaras, büyülü sesi ve telli enstrümanlara hakimiyeti ile modern Yunan müziğine de yenilikçi bir soluk getiriyor. Köklerine bağlı kalarak farklı kültürlere ait şarkıları da ustaca yorumlayan sanatçı tüylerimizi diken diken eden "Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor" türküsünü başarı ile seslendirmiştir. 


MAR

23

2016

George Dalaras

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X