Geyik Coffee & Cocktail Bar'da bir geyik molasına ne dersin?

Kahveyi ciddiye alan, kokteylin en farklısını tattırmayı seven Geyik’in en büyük özelliği muhabbet mekânı olmasıdır.

11.3.2015

Birkaç ay sonra bir yaşına girecek Cihangir’in en yeni ve bu aralar en favori mekânı Geyik’in sırrı nedir diye bir keşfetmeye çıkalım dedik ve nedir bu Geyik’in olayı diye sorduk?

Doğru kahve içmek, olmadı elinde gezmek, yetmedi evinde yapmak istiyorsan; akşamları da 'E bir şeyler içelim!' diyorsan;bi' Geyik'e bekleriz! Mottosu ile yola çıkan Geyik, gündüz saatleri tamamen kahve üzerine yoğunlaşıyor. Küçük, ev sıcaklığında samimi olarak tasarlanmış mekânın her yeri ahşap detaylarla süslü ve sanat çalışmalarıyla dolu. Oturma alanları uzun tek sıra halinde... Nedeni? İsminden anlaşılıyor. Bizlere yeni insanlarla tanışın, geyik yapın diyor.

İyi kahvenin adreslerinden biri olan Geyik!

Kahveleri özgün ve çok lezzetli... Baristası Burcu, her gelen misafirle özellikle ilgileniyor ve mekândan ayrıldıklarında bile kahve tadının damaklarında kalmasını istiyor. Akşama doğru kokteylle geçen mekân saat 19.00’dendi mi? Kahveyi bırakıp kokteyle davet ediyor.

Bar alanına oturuyorum. Menülerini incelemeye koyuluyorum. Her kokteyleri kendilerine özgü ve ilginç isimleri var. Barmenleri Ozan hemen nasıl kokteylerden hoşlandığımı sorarak bana uygun kokteyli üç dakikada hazırlıyor. Sonuç tatmin edici…

geyik coffee cocktail bar

Kokteylin sunumundan, yanına verdikleri atıştırmalıkların ne olması gerektiğine kadar her detayın üzerine düşüyorlar. Bunu yapmalarının nedenini Barın kıdemlisi Dede’den öğreniyorum. “İçki içmek bir kültürdür. Ne yazık ki bizim toplumumuzda kokteyli sarhoş olmak için istiyorlar. Halbuki bu yanlış. Kokteyl bir zevk ve keyif içkisidir. Asla karıştırılarak içilmez ve öncesi sonrası içtiğinize bakar”. Diyerek bizleri bilgilendiriyor. Yeni tatlar denemek istiyorum. Yumurta akı ile hazırladıkları Ginger Vodka Sour Kokteylini öneriyorlar. Ön yargımı kırıyorum ve bir tane istiyorum. Sonuç! Asla yumurta tadı almıyorum. Ardından geceyi mekânın sahibi Yağmur’un önerdiği kokteyle tamamlıyorum. Cable Car kokteyli hafif ekşi ve tatlı. Tarcın aromasının bileşimiyle boğazınızda braktığı tat yakıcı bir hale dönüşüyor. 

Burada bunlar dışında içebileceğiniz favori kokteyllerini soruyorum. Barmenleri, Ozan'ın önerisi ile Old Fashioned Classic, Mojito Fidel

Bu arada Geyik tam bir kedisever. Birden arkanızdan bir kedi belirirse korkmayın, sevin. Hafta sonları sokağa taşan bir kalabalığı oluyor ve Pazar günleri, 20.00 ila 24.00 arası canlı müzik. Bizden söylemesi.


Ulaşım

Adres: Kılıçalipaşa Mah. Akarsu Yokusu No:22/A Cihangir/İstanbul

Telefon: +90 (532) 773 00 13

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X