Gökçeada'da Bir Günde Yapılacak 7 Şey

Gökçeada’da bir gün içerisinde ne yapılır? Nerelere gidilir? Sizler için listeledik.

22.3.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Türkiye’nin en büyük adası, en güzel bakir koylara sahip olma özelliğine sahip kara parçası Gökçeada’dır. Mükemmel koylarının yanında tarihi Rum evlerinden oluşan sokakları ile kendinizi masalda hissedebileceğiniz bir atmosfere sahip ada. Bunca güzelliği bir arada bulabileceğiniz Gökçeada’da ne yapılır derseniz, cevaplar yazımızda!


Güneşin Batışını En Son Siz İzleyin

Gökçeada’da kendinizi farklı hissettirecek ve de eşsiz bir manzaraya yakından şahit olmanızı sağlayacak etkinliklerin başında, Türkiye’nin en batı ucu olan Uğurlu Köyü’nde buluan Gizli Liman Plajı’nda güneşin batışını izlemek gelir. Tüm ülkede güneşin batışını en son siz izleyebilir, bu büyülü manzaraya yakından tanıklık edebilirsiniz.

Gökçeada gün batımı

625 Yaşında

Gökçeada’ya düzenlenen turların da en çok uğradıkları noktalardan biri Tepeköy Çınaraltı’dır. Tepeköy’de 625 yaşında dev bir çınar ağacını gördüğünüzde, çok etkileneceksiniz. Ağacın altında bulunan tarihi çeşmeden su içebilir, Gökçeada’yı kuşbakışı görebilir, asırlara meydan okuyan dev bir çınar ağacının yarattığı büyülü atmosferin altında piknik yapabilir, harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Tepeköy Çınar

Tuz Gölü

Yaşayan halkın tuz ihtiyacını karşıladığı bu doğa harikasını görmeden dönmeyin. Özellikle yaz aylarında Gökçeada’da bulunursanız, gölün yüzeyinin bembeyaz bir alanla kaplandığını görebilirsiniz.

Tuz Gölü

Kaleköy

Gökçeada’da gidilmesi gereken yerler içinde ilk sırayı çeken yer de Kaleköy’dür. Birçok konaklama tesisinin bulunduğu bu yer, eski bir Rum Köyü olma özelliği ve Yunanistan’ın Semadirek Adası’nın en güzel manzarasına sahip olması bakımından kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir.

kaleköy

Şarap Mahzensiz Olmaz

Adalar genellikle şarap mahzenleriyle ünlüdür. Harika Gökçeada şaraplarından tatmak istiyor ya da adaya özgü sakızlı muhallebinin en güzelini denemek istiyorsanız, Gökçeada’da gidilecek yerler listenizin başına Zeytinli’yi ekleyin. Üstelik yapısı hiç bozulmamış sokakları ve Rum evleri ile sizleri hayran bırakacak bir dokuya sahip.

Gökçeada Şarap

Sualtı Mili Parkı

Türkiye’nin ilklerinden bir de Gökçeada’da. Türkiye’nin ilk sualtı parkı olan Sualtı Milli Parkı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

Sualtı milli parkı Gökçeada

Yıldızkoy

Dalış meraklılarının ve doğal güzellikleri merak edenlerin ilk uğrayacağı yer Yıldızkoy olmalıdır. Kumsuz, taşlardan oluşan bu koyda doğal deniz florasını korumak için avlanma yasağı getirilmiştir. Dalış yaparak bu muhteşem doğal güzelliğe sizler de yakından tanıklık edebilirsiniz.

Yıldızkoy Gökçeada

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X