Goran Bregovic ile Balkanlara yolculuk

Balkan müziğinin tanınan ismi Goran Bregovic, efsanevi rock grubu Bijelo Dugme ile birlikte 25 Şubat 2017’de Volkswagen Arena sahnesinde ilk defa Türkiye'de!

14.1.2017

Besteci, gitarist ve şarkıcı Goran Bregovic, Piu Entertainment organizasyonun katkıları ile tekrar İstanbullu hayranlarıyla buluşuyor.

16 yaşında müziğe gönül veren sanatçı küçük yaşlarda aldığı keman eğitimi ile müziğe başladı. Ama keman konusunda çok başarılı olamadığı için okuldan atıldı. Bu atılma Goran Bregovic'i daha da hırslandırdı ve kendini müzik konusunda eğitmeye başladı. Gitarla tanışan sanatçı bu müzik aletini çok sevdi ve kendini gitar üstüne eğitti. İlk müzikal başarısını Yuguslavya'nın başarılı grublarından sayılan Bijelo Dugme, (Beyaz Düğme) adında bir rock grub kurarak yaptı. Ama asıl ünü ona, film müzikleri getirdi. İlk film müziğini 1978'de Mica Milosevic'in Nije Nego filmine yaptı ve 1989'da Çingeneler Zamanı, 1993'te Arizona Dream, 1995'de Cannes Film Festival'ini kazanan Underground ve 1998'de Crna Macka gibi Emir Kusturica filmlerinin müziklerini yaptı. Ülkemizde de Can ündar yapımlı Mustafa filmi için müzikler hazırladı. 

Goran, Balkanlardaki geleneksel çoksesli müzik ile popüler müziğin birleşimi ile güney Slav ve çingene temaları üzerine kendini geliştirdi. Bunun sonucunda Doğu Avrupada çok popüler oldu. Ülkemizde de sevilen bir sanatçı olan Goran Bregovic bu sene konser serisinde İstanbul'a da yer verdi. 11 Ağustos akşamı, sevenlerine unutulmaz bir gösteri hazırlayacak olan sanatçının performansını kaçırmayın.

Goran Bregovic & Bijelo Dugme Volkswagen Arena'da!

Goran Bregovic & Bijelo Dugme,  ''Ruzica Si Bila'', ''Djurdjevdan Je'', ''Lipe Cvatu'', ''Hajdemo U Planine'' ve ''Kad Bi Bio Bijelo Dugme'' gibi rock tarihine altın harflerle kazınmış bir repertuvar ile 25 Şubat 2017’de Volkswagen Arena sahnesinde!

ŞUB

25

2017

Goran Brokoviç & Bijelo Dugme

Mekan :
Saat :

BİLET FİYATI : 200 TL, 150 TL, 120 TL, 95 TL, 65 TL, 95 TL,
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X