İstanbul Gezi Rehberi

Dünya' nın en gelişmiş ve en büyük şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul gezi yerleri konusunda oldukça geniş kapsamlı bir program yapmanız gerekmektedir. Gerek tarihi olarak gerekse kültürel açıdan İstanbul birçok medeniyete ev sahipliği etmiştir. Bu yüzden hemen hemen her bölgesinde tarihi değerlere sahip yapıtlar ile karşılaşmakta ve özellikle de Boğazın o ışıl ışıl siması ile adeta huzur bulmaktayız.

3.6.2017

İstanbul gezi rehberi dediğimizde camilerden, türbelere, hisarlardan, saraylara birçok mekanı sizler ile paylaşabiliriz. Lakin İstanbul' u ilk kez gezecekseniz ve vaktiniz kısıtlı ise o vakit gitmeniz ve görmeniz gereken yerleri seçerek biraz daha seçici davranmalı ve en güzel İstanbul gezi rehberi mekanlarını es geçmemelisiniz.

İstanbul Gezi Rehberi

İstanbul gezi rehberi kapsamında seçtiğimiz mekanlar

İstanbul Kahvaltı Mekanları

İstanbul' da bir şeyler atıştırıp aynı zamanda doğanın özüne kendinizi bırakmak istiyorsanız o vakit tercihleriniz arasında Emirgan Korusu, Hıdiv Kasrı, Yıldız Parkı, Fethi Paşa Korusu gibi önemli değerlere sahip mekanları da ziyaret etmelisiniz.

İlçe olarak deniz, güneş ve kum 3' lüsünü derinlemesine yaşayacağınız sakin ve tertemiz sahilleri ile gitmeniz gereken beldelerden bir tanesi de Şile' dir. İstanbul gezi rehberiniz arasında Şile' ye de yer vermelisiniz.

İstanbul Kahvaltı Mekanları

Kandilli

Adile Sultan Sarayı' nın bulunduğu beldemiz son derece güzel manzaralı yapısı ve tarihi değerleri ile İstanbul' da görmeniz gereken yerlerden bir tanesi diyebiliriz.

Kandilli

Emirgan Korusu

Emirgan' a giderek sahil kıyısındaki çiçek tarlalarını gezip aynı zamanda lezzetli yemek sunumları ile keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Emirgan Korusu

Büyükadalar

Büyükadalar' a giderek bisiklet turu yapıp aynı zamanda fayton turu yapabilirsiniz. Fayton turları 1 saat ile 1 buçuk saat arasında olmaktadır. Ücretlendirme konusunda gayet makul fiyatlı bir tur olmakla beraber adanın birçok kesimini yorulmadan fayton sayesinde gezebilmektesiniz. Özellikle çocuklu aileler için bu fikir daha cazip olmaktadır. Adada araba kullanımı yasaktır. Bu sebebiyetle araba veya bisiklet kullanımını tercih etmelisiniz.

 Büyükadalar

Meryem Ana Kilisesi, Aya Yorgi Kilisesi, Lunapark bölgesi, Yücetepe Kır Gazinosu' nu gezmenizi tavsiye ederiz.

Eyüp Sultan Camii, Sultan Ahmet Camii, Feshane, Zal Mahmut Paşa Camii, Tophane, Edirnekapı, Fethiye Müzesi, Fethiye Camii, Mihrimah Sultan Camii, Kariye Müzesi İstanbul' da bulunan ve görülmesi gereken Camii ve tarihi mekanlar olarak sıralayabiliriz. Hepsi adeta birer yapıt olan bu mevkiileri görmeden İstanbul' u gezdim, gördüm, geldim demeniz mümkün değil.

Eyüp Sultan Camii

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X