İstanbul Kültür Sanat Vakfı Salon’da Bu Hafta

İKSV Salon’da bu hafta da birçok etkinlik, sanatseverleri bekliyor. İşte o etkinlikler…

10.4.2017

Ian McKellen Harold Pinter’ın ustalıkla kaleme aldığı No Man’s Land ile Salon’da

10-11-17-24 Nisan Pazartesi&Salı, 19.30

İngiliz tiyatrosunun usta oyuncuları Ian McKellen ile Patrick Stewart, Harold Pinter imzalı No Man’s Land isimli oyununu Broadway’de büyük ilgi gördükten sonra, bu kez Londra’da Wyndham’s Theatre’da sahneliyorlar. Hikayede yaşlanmakta olan iki yazar, Hirst ile Spooner, bir yaz gecesi Hampstead’de bir barda buluşup ardından da keyifli gecelerine Hirst’ün yakınlardaki malikânesinde devam ederler. Alkolün etkisi kendini gösterdikçe birbirlerine anlattıkları hikâyeler de inanılmaz hale gelir; hareketli sohbetleri bir yerden sonra sivri bir güç savaşına dönüşür, eve iki genç adamın gelişleriyle de işler karışır. Oyuncular Owen Teale ve Damien Molony’nin de katkılarıyla Harold Pinter’ın klasik komedisi muhteşem oyunculuklarla kült bir hal alıyor.

National Theatre’ın satış rekorları kıran, kritiklerden beş yıldız alan bu oyunu şimdi Salon ekranında. No Man’s Land yüksek çözünürlüklü kaydıyla, 10-11, 17 ve 24 Nisan’da Salon’da kurulacak beyaz perdede izleyicilerin beğenisine sunulacak. Etkinlik biletleri oturmalı (numarasız) 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

 No Man's Land


 Cazda sınırları zorlayan tarzıyla Guillaume Perret, Volkan Öktem ritimleriyle Salon sahnesinde

14 Nisan Cuma, 22.00

Fransız cazının en önemli isimlerinden, besteci ve saksofoncu Guillaume Perret, Türkiye’nin en önemli davulcularından Volkan Öktem’le Salon sahnesinde buluşuyor. Müzik kariyerine saksofonla başlayan Perret, dünyanın birçok yerinden müzisyenle sahneye çıktı. Müziğini sınıflandırmayı sevmeyen Perret, farklı kültürlerin müzisyenleriyle birlikte çalmaktan keyif alan ve hatta gittiği ülkelerin müzisyenleriyle ortak proje üreten müzikal dağırcığını daima genişleten müzisyenlerden. Kullandığı wah-wah pedallarıyla müziğinin evrenini genişleten Perret, XJAZZ İstanbul kapsamında ikinci kez Salon sahnesine çıkacak. Perret’ye, festivale özel bu buluşmada Türkiye’nin çağ aşan caz davulcularından Volkan Öktem eşlik edecek. Yüksek enerjili iki cazcının  konserinin biletleri ayakta 45 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Guillaume Perret

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X