İstanbul Resitalleri sezonu açıyor

Dünya salonlarının uluslararası gözde virtüözlerini 10 yıldır İstanbullu klasik müzikseverlerle buluşturan İstanbul Resitalleri, 15 Ekim'de başlıyor.

4.10.2016

2016 Ekim ayında başlayıp 2017 Haziran ayına kadar devam edecek 9 ay süren sezon boyunca her ay sıra dışı bir virtüöz yine Sakıp Sabancı Müzesi the Seed'de sahneye çıkacak.  Fransız virtüöz Jean-Efflam Bavouzet ile 15 Ekim Cumartesi akşamı İstanbul Resitalleri'nde!

Sezon Açılışı, 2009 BBC Müzik Ödülleri “Yılın En İyi Enstrümantal Albümü”; 2011 Gramophone Ödülleri “En İyi Konçerto Albümü”; 2012 ICMA (International Classical Music Awards) “Yılın Sanatçısı” ödül ve ünvanlarına sahip İstanbul Resitalleri'nin 2007 yılında ilk konserini vermek üzere Türkiye'ye gelen ünlü Fransız virtüöz Jean-Efflam Bavouzet ile 15 Ekim Cumartesi akşamı gerçekleşiyor.


Rus asıllı Amerikalı piyanist Natasha Paremski ile 19 Kasım'da İstanbul'da!

Sezonun ikinci resitali ise New York Times'ın “Scriabin’in bile çalabilmek için elini sakatladığı söylenen ‘Islamey Fantasy’de güçlü tekniği ile piyanoya meydan okudu!" diye yazdığı; 2006 “Gilmore Young Artist Award”, 2007 “Prix Montblanc”, 2012 “Bronislaw Kaper Büyük Ödülü” sahibi Rus asıllı Amerikalı piyanist Natasha Paremski ile 19 Kasım'da!


İrlandalı usta virtüözü John O’Conor'ı 16 Aralık İstanbul Resitalleri'nde!

2016 yılının son resitali, İstanbul Resitalleri'nin başlamasına ilham olan, yaşayan en iyi Beethoven yorumcularından, dünya salonlarının İrlandalı usta virtüözü John O’Conor'ı 16 Aralık Cuma akşamı ağırlıyor. İrlanda Kraliyet Müzik Akademisi Onursal Üyesi O'Conor, sayısız madalya, nişan, ünvan ve ödüle sahip.


Rus piyanist Alexei Volodin 14 Ocak Cumartesi akşamı İstanbul Resitalleri'nde!

2017 yılının ilk resitalini ise günümüzün en iyi Rus piyanistlerinden kabul edilen Alexei Volodin veriyor. 14 Ocak Cumartesi akşamı İstanbul izleyicisi ile buluşacak olan Volodin, son yıllarda müthiş beğeni toplayan ve dünyanın dört bir yanında soluksuz verdiği resital ve konserleri ile ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor.


Sevgililer Günü Özel Resitali

10. Sezon'un süprizi bu kez şubat ayında "Sevgililer Günü Özel Resitali" İsveçli piyanist Peter Jablonski, 14 Şubat Salı akşamı müzik ve aşk için İstanbul Resitalleri'nde!  “Hayatınızda bir veya birkaç kez böyle bir şeyle karşılaşabilirsiniz. Bir müzisyen, olağanüstü bir yetenek, çok iyi bildiğinizi sandığınız bir eseri size yeniden, yeni baştan düşündürür...” diyor Washington Post, Jablonski için...


Amerika’lı usta Bach yorumcusu Simone Dinnerstein İstanbul Resitalleri’nde!

Sezon, baharın ilk günlerinde 16 Mart Perşembe akşamı New York'tan Simone Dinnerstein'ı konuk ediyor! 2007’de çıkarmaya başladığı ve her seferinde billboard listelerinde zirveye oturan BACH albümleriyle Amerika’lı usta Bach yorumcusu olarak tescillenen Dinnerstein, 2017’de hem Bach serisinin hem de İstanbul Resitalleri’nin 10. yılını birlikte kutluyor!


Oliver Schnyder, 15 Nisan Cumartesi akşamı İstanbul Resitalleri’nde!

“Tuşların İsviçreli starı” olarak bilinen ve piyanizmi dünya basınında efsanevi virtüözler Kempff, Barenboim, Perahia ve Brendel ile karşılaştırılan İsviçreli virtüöz Oliver Schnyder son 15 yıldır dünya salonlarında İsviçre bayrağını gururla taşıyor! Schnyder, 15 Nisan Cumartesi akşamı İstanbul'da!


İstanbul Resitalleri İtalyan piyanist,  Paolo Restani ağırlıyor

Sezon, 12 Mayıs Cuma akşamı, klasik müzik dünyasının en popüler İtalyan virtüözlerinden Paolo Restani'yi ağırlıyor! Restani, 35 yıllık müzik kariyeri ve özellikle romantik dönem repertuvarındaki usta yorumları ile dünya salonlarının en gözde İtalyan piyanistlerinden. 
İsveçli piyano virtüözü Roland Pöntinen 10 Haziran Cumartesi akşamı the Seed'de!

Bu muhteşem sezonun finali, 90’ın üzerinde albüme ve İsveç Kraliyet Madalyası “Litteris et Artibus”e sahip dünyaca ünlü İsveçli piyano virtüözü Roland Pöntinen ile 10 Haziran Cumartesi akşamı gerçekleşiyor.


EKİ

**

2016

İstanbul Resitalleri

Mekan :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X