İstanbul’a Yakın, Arabayla Daha da Yakın 5 Cennet

İstanbul’un güzelliği anlatmakla bitmez. Öyle ki yalnızca kent merkezi değil, İstanbul’u çevreleyen birbirinden güzel noktalar da bu şehrin değerine değer katıyor. Hafta sonları ya da günübirlik gezilerle bu saklı cennetlere İstanbul’dan kolayca ulaşmak, huzurla dolmak mümkün.

23.4.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Belgrad Ormanı

İstanbul’un doğal güzelliklerini koruduğunu bir kez daha kanıtlayan Belgrad Ormanı, özellikle hafta sonları nefes almak isteyenleri ağırlıyor. Doğa sporları sevenler için önemli bir trekking ve koşu parkuru olan orman; ailesiyle ve sevdikleriyle keyifli zaman geçirmek isteyenler için de benzersiz bir piknik ve eğlence mekânı. Girişi Bahçeköy’de bulunan ormana Enterprise ofislerinden rahatça ulaşabilir, hemen yanındaki arboretuma da uğrayabilirsiniz.

Belgrad Ormanı

Kıyıköy

Kırklareli Vize’ye bağlı bir Karadeniz köyü olan Kıyıköy, İstanbul’a yakınlığına rağmen başka bir dünyada gibi hissedeceğiniz bir cennet. Bizans döneminden kalma tarihi bir kapıdan gireceğiniz köy sizi eşsiz doğası, korunmuş mimari dokusu, her köşede tarihi eserleri ve kendine özgü lezzetleriyle karşılayacak. Kıyıköye, Enterprise’dan kiralayacağınız araçla konforlu ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kıyıköy

Maşukiye

Kartepe eteklerinde eşsiz güzelliğiyle aşıkların buluşma yeri olan ve bu sebeple Maşukiye adını alan bu saklı cennet, İstanbul’a iyi ki yakın dedirtiyor. Göl kenarında gezintiler, atv ile yapacağınız safari, şömine başında tadacağınız ünlü lezzetleri, cezbedici bungalow tatili ve efsanevi hafta sonu kahvaltılarıyla adeta sizi çağırıyor! Hemen Enterprise’dan aracınızı seçin, bu çağrıyı kaçırmayın.

Maşukiye

Taraklı

İstanbul’dan arabaya atladığınız gibi, birkaç saat içinde zamanda yolculuk yapacak ve 3 katlı geleneksel Osmanlı konaklarıyla meşhur Taraklı’da bambaşka bir deneyim yaşayacaksınız desek inanır mısınız? Üstelik 1300 metredeki Karagöl Yaylası’nda başka bir mevsimi yaşamak da mümkün, bu sebeple Enterprise’dan bir arazi aracı almayı unutmayın, bu manzarayı başka yerde bulamayacaksınız.

Taraklı

Uçmakdere

İstanbulun etrafı hep mi huzur, hep mi sakinlik, biraz da heyecan olsun derseniz; Uçmakdere’de yamaç paraşütü öneririz. Eski adı Avdimio Rumca “Hoş yer” anlamına gelen Uçmakdere, bu adı sonuna kadar hak ediyor. İstanbul’dan aracınızla yola çıktığınızda Tekirdağ istikametinde 170 km sonra ulaşacağınız Uçmakdere, plajları, manzarası ve doğal güzelliğinin yanında yolları ile de çok ünlü. Marmara’yı ada manzaralarıyla tepeden izleyerek ulaşacağınız köy, motokros tutkunlarının da son dönem uğrak yerlerinden. 

Uçmakdere

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X