İstanbul'da 29 Ekim'e özel etkinlikler

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün armağan ettiği Cumhuriyet Bayramı bu yıl 92.yılını coşkulu ve eğlenceli aktivitelerle kutluyor. Boğaz'ın renkli ışıklarla süsleneceği gecede İstanbul'da pek çok konser ve etkinlik var.

1.1.2015

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl kutlanılan Mili bayramımız Cumhuriyet Bayramı yine bu senede çoşkuyla kutlanıyor. Şehirde değişik ve eğlenceli aktivitelerin gerçekleştriliceği bu özel günde sizin için yapılacaklar listesi çıkardık. Şehirde hayat var!

29 Ekim - Cumhuriyet'in 92. yılı kutlu olsun!

Caddebostan'da Cumhuriyet yürüşü

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet ve Demokrasi için Bağdat Caddesi, İstanbullular yürüyor.

29 Ekim / Perşembe 19.00

Başlangıç: Bağdat Caddesi, Suadiye Işıklar


Haydarpaşa'da Cumhuriyet Gecesi

Fotoğraf: Alper Şener

Kadıköy Belediye'sinin her yıl düzenlediği etkinlik bu yıl, Prof. Dr. İlber Ortaylı ile Cumhuriyet Türkiyesi'nde Eğitim söyleşisi ile başlıyacak. İstanbul Senfoni Orkestrası Konseri ve Cumhuriyet Fotoğrafları Sergisi'nin yer aldığı Cumhuriyet Gecesi tüm İstanbullulara açık, ücretsiz gerçekleşecek.

Tarih: 27 Ekim / Salı - Saat: 20:00


Armada Gezi Teknesi'nde 29 Ekim çoşkusu

Armada Gezi Teknesi, Cumhuriyet'imizin 92. yıldönümünü İstanbul Boğazı'nda kutlamak üzere 29 Ekim, Perşembe akşamı Ahırkapı İskelesi'nden demir alıyor.


Erol Evgin "Mustafa Kemal'i Gördüm konseri

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en sevdiği şarkı ve marşlardan oluşan eşsiz bir repertuvar, Erol Evgin'in güzel yorumuyla birlikte 29 Ekim, saat 21:00'de  Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi'nde izleyici karşısında olacak.

Bileti Fiyatı: 

1. Kategori - 180 TL
2. Kategori - 150 TL
3. Kategori - 125 TL
4. Kategori - 100 TL
5. Kategori - 70 TL

29 Ekim'e Tom Jenkinson, 25. Akbank Caz Festivali'nde!

Bas gitarist olarak da tanınan Tom Jenkinson’ın sıra dışı drum 'n' bass projesi Squarepusher, 25. Akbank Caz Festivali etkinlikleri kapsamında 29 Ekim saat21:30'da Babylon Bomonti'de sizlerle olacak.

Bilet Fiyat: 70 TL, Öğrenci 40 TL


Yunus Günce'nin "Kafamda Böcekler Var" gösterisi ile 29 Ekim'de eğlenmeye ne dersin?

Ne abartacak, ne de küçümsenecek bir şey. Olması gerektiği kadar iyi bir şey. Seyircisine güvenen, kimseyi gıdıklamayan, hızlı bir şey. Diyen oyuncu, Yunus Günce 29 Ekim akşamı kafasındaki böceklenmeleri sizlerle paylaşacak.  


Resim Atölyesi Master Piece'de keyif dolu saatler

Keyifli bir ortamda güzel müzikler eşliğinde, sonunda kendinizi bile şaşırtacak tablolar yapabilirsiniz. Daha önce resim yapmış olmanıza gerek yok, hatta yapmamışsanız çok daha keyifli olabilir. Diyen  Master Piece' de sanatın önemli isimlerinin tablolarını kendiniz çalışma şansı yakalıyorsunuz. Bügüne özel olarak modern sanatın önemli sanatçılarından Pablo Picasso tablosu "Yarış"ı çalışabilirsiniz.


Broadwey'in hit olmuş müzikal oyunu "Seni Seviyorum Mükemmelsin Şimdi Değiş" Zorlu PSM'de!

12 yıldır sahnelenen ve birçok ülkeye de uyarlanmış müzikal artık Zorlu Performans Sant Merkezi'nde sizlerle oluyor. Kadın-erkek ilişkilerinin hiç bu kadar komik anlatılmadığı müzikal oyun, romantizm, müzik ve eğlence dolu...

Her sahnesinde kendinizden bir parça bulacağınız "Seni Seviyorum Mükemmelsin, Şimdi Değiş"; insanın varoluşundan bu yana süregelen; yer, zaman, durum değişse de bazı yönleri hiç değişmeyecek olan ilişkileri konu ediyor. 

Bilet Fiyatları: Tam 40 TL, Öğrenci 20 TL


Kafası Karışık Kontrtenor Nuri Harun Ateş, 29 Ekim'de KadıköySahne'de!

Kafası Karışık Kontrtenor Nuri Harun Ateş kabına sığmıyor! Türkiye'nin en sıra dışı seslerinden Kafası Karışık Kontrtenor Nuri Harun Ateş, ayrıca bir televizyon programı ve ilk albümü ile adından söz ettirecek. 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


X