İstanbul’da Baharda Çocuklarla Gidilecek 8 Yer

İstanbul’a artık bahar geldi! Çocuğunuzla beraber dışarı çıkın ve sıcak havanın keyfini çıkarın. Bu yazımızda İstanbul’da baharda çocukla gidilebilecek 8 yeri sizin için listeledik.

24.3.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Havaların ısınmasıyla beraber, İstanbullular kendilerini dışarı atmaya başladı. Havaların ısınmasına belki de en çok sevinen olan çocuklar için şehrin trafiği, İstanbul’un kalabalığı eğlenmeye büyük bir engel. O yüzden İstanbul’da çocuğunuzla gidebileceğiniz 8 yeri bir araya getirdik; 


Atatürk Arboretumu

Artık bahar geldi. Ağaçlar, otlar güneşte parıl parıl parlıyor! Çocuğunuzla baharda, Atatürk Arboretumu’na gidip yemyeşil örtünün içinde huzuru ve doğallığı koklayabilirsiniz. 1500 çeşidini fotoğraflayabilir, altında uzanarak çocuğunuzla hayallere dalabilirsiniz.

Atatürk Arboretumu

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı’nda sadece yeşil var sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Belgrad Ormanı’nda yeşilin yanında buram buram tarih var. Çocuğunuzla baharda Belgrad Ormanı’na gidip bol oksijenli bir ortamda yürüyerek, Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı su kemerlerini inceleyebilirsiniz.   

Huzurun Yeri Belgrad Ormanı

Beykoz Korusu

Kırmızı yapraklı karaağaç, Japon saforası, sekoya gibi bitkileri hiç duydunuz mu? Dünyada çok nadir bulunan bu bitkileri çocuğunuzla beraber baharda Beykoz Korusu’nda görebilirsiniz.   Sadece bitkileri görmekle yetinmeyin; içindeki havuzları, köşkleri, kuşhanelerin olduğu alanları da mutlaka gezin.

Bitki Yuvası Beykoz Korusu

Bostancı Lunaparkı

Havalar ısınınca çocukların zihinlerinde canlanan hayallerin başında muhakkak ki lunapark gelir. İstanbul’da baharda çocuğunuzla gideceğiniz Bostancı Lunaparkı, ebeveyne “çarpışan araba”yla eski günlerini anımsatırken, çocuğa “G-Max” ile adrenalini yaşatabilir. 

Eğlencenin Adresi Bostancı Lunaparkı

Darıca Hayvanat Bahçesi

Çocuğunuzla güzel bahar ayında nesli tükenmekte olan kuş türlerini fotoğraflayıp, boz ayı yavrularını beslemek, Amazon Papağanlarının ötmelerini duymaya ne dersiniz? İstanbul’a oldukça yakın olan Darıca Hayvanat Bahçe’sinde bunların hepsini yapmanız mümkün. Çocuğunuzla beraber siz de baharda Darıca Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edin, doğal hayatı yakından gözlemleyin.

Darıca Hayvanat Bahçesi

Fenerbahçe Parkı

İstanbul’da baharda çocuğunuzla Fenerbahçe Parkı’nda; püfür püfür esen boğaza karşı, rengarenk çiçekler içinde bir yürüyüş yapmalısınız. Çocuğunuz yeşilliklerde oynarken siz de belki Fenerbahçe Parkı’nın huzurlu doğal ortamında tavşankanı bir çay içebilirsiniz. 

Baharı Fenerbahçe Parkında Yaşayın

Miniatürk

Çocuğunuza Türkiye’yi gezdiremediniz mi? Üzülmeyin Miniatürk var. İstanbul’da baharda gidilecek yerlerin başına yazılması gereken Miniatürk’te ; Artemis Tapınağı,  Pamukkale, Anıtkabir,  Mevlana Türbesi gibi Türkiye’nin güzelliklerinin maketleri arasında  çocuğunuzla kısa bir tur yapabilirsiniz.  

Mini Türkiye Miniatürk Park

Vialand

Çocuğunuzla beraber baharda; Nefeskesen’le adrenalini damarlarınızda hissetmek, Bir Zamanlar İstanbul ‘da nostaljik bir tur atmak, Bulut Ekspresi ile eğlenmek için Türkiye’nin en büyük tema parkı Vialand’ı ziyaret edebilirsiniz.

Eğlencenin Adresi Vialand

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X