İstanbul'da Çocuklu Ailelere Hafta sonu Önerileri

Hafta sonunda çocuklarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz, eğlenebileceğiniz yerleri listeledik.

28.4.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Barış Manço Evi

1900'lü yıllarda Viktoryen tarzda yapılan köşkü 1984 yılında satın alarak aslına uygun restore ettiren Barış Manço, uzun yıllar ailesiyle bu evde yaşadı. Hayata bu evde gözlerini yuman Barış Manço’nun adının ve sanatının yaşaması için Kadıköy Belediyesi ve ailesi evi müzeye dönüştürdü. Kapısında sizi kocaman bir eşek, domates, biber ve patlıcanın karşılayacağı ev hem çocuğunuz hem sizin için görmeye değer.

Barış Manço Evi

İstanbul Oyuncak Müzesi

Göztepe İlçesinde bulunan müze Sunay Akın tarafından kuruldu. 2005'te faaliyete geçen müzede Sunay Akın’ın tüm dünyadan toplayarak oluşturduğu kendi koleksiyonunun yanı sıra bağışlarla birlikte 4000'den fazla oyuncak sergileniyor.

Oyuncak müzesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi

Hasköy'de 1994 yılında ziyarete açılmış olan müze içerisinde vinç, klasik otomobiller, uçaklar ve vapurlar gibi birçok ürün sergileniyor. Yalnızca çocuklar için değil yetişkinler için de önemli ve eğlenceli bir zaman tüneli olan müzede bilim ve teknoloji tarihini yaşayarak öğrenebilirsiniz. Kendi paranızı basabilir, denizaltıyı gezebilir, komplekste harika bir gün geçirebilirsiniz.

Özellikle hafta sonları çocuklar için özel etkinliklerin düzenlendiği müzede denizaltı için 8 yaş alt sınırı vardır.

Koç Müzesi ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Rahmi M. Koç Müzesi

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi

İstanbul’un ilk modern sanatlar müzesi süreli ve sürekli sergilerin yanında çocuk atölyeleri, eğitimler, söyleşiler ve sanat aktiviteleri düzenliyor. Çocukları sanatla buluşturmak, kendilerini ifade yeteneklerini geliştirmek ve eğlenmeleri için gidilebilecek en iyi yerlerden birisi.

İstanbul Modern ile ilgili daha çok şey öğrenmek için buraya göz atabilirsiniz.

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi

Miniatürk

Adeta minyatür bir Türkiye turu için Miniatürk’e mutlaka gitmelisiniz. Boğaz Köprüsü’nden Peri Bacaları’na, birkaç metre uzaktaki Ertuğrulgazi Türbesi’ne ve Ecyad Kalesi’ne Türkiye’nin dört bir yanındaki mimari eserleri ve doğal güzellikleri ölçekli maketleriyle görebilirsiniz.

Miniatürk’le ilgili daha fazlası için buraya da göz atın.

Miniatürk

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X