İstanbul'da Kahvaltı Yapılacak Mekânlar

Bahar yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlamışken, cemreler düşer, yünlüler yavaş yavaş dolaplara kalkarken, İstanbul’un milli sporu hafta sonu kahvaltıları da başlasın! İşte hafta sonunda gidebileceğiniz kahvaltı rotaları:

9.12.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Kahvaltı yalnızca günün en önemli öğünü değil, söz konusu hafta sonu kahvaltısıysa tüm haftanın en önemli öğünü. Sevdiklerimizle vakit geçirmek, haftanın yorgunluğunu üzerimizden atmak, aynı zamanda da damaklarda bayram havası estirmek için her hafta İstanbul'un bir başka köşesinde kahvaltı sofrasına oturanlar için küçük bir rehber hazırladık.


Moda

İstanbul içinde gezmek, ferahlamak, güzel bir manzara ve eşsiz mekânlarda iyi vakit geçirmek isteyenlerin her zaman uğrak yeri olan Moda; kahvaltı mekânlarıyla da dikkat çekiyor. Pancake sevenler için benzersiz bir hizmet sunan Munchies, açık büfesiyle başınızı döndürecek Moda Teras, çeşit çeşit ekmekler ve organik ürünlerle kahvaltıyı sanata dönüştren Naan Bakeshop gibi birçok mekân ve Moda'nın bir yanı denize bir yanı sanata açılan sokakları keyifli bir hafta sonu için sizi çağırıyor.
Moda’daki mekânlara buradan göz atabilirsiniz.

Moda'da Kahvaltı

Çengelköy

Zamanda yolculuk yaparak, İstanbul'un hangi yılını yaşamak istiyorsanız ona gitmek için Çengelköy Çınaraltı geçmişte olduğu gibi bugün de bu şehrin en keyifli, samimi kahvaltı deneyimlerinden birini sunmaya devam ediyor. Ardından Kuzguncuk'ta bir kahveyle güne devam edebilirsiniz.

Çengelköy’ü gezmek için rehberimize buradan göz atabilirsiniz.

Çengelköy

Denize Nazır

İstanbul'da yaşamanın en güzel hediyesi, benzersiz boğaz havasını kahvaltıda da alabilmek için Bebek'te Mangerie, Tarabya'da Boaz Cafe & Brasserie ya da Big Chefs, Rumeli Hisarı'nda Cafe Nar, Emirgân'da meşhur Sütiş'i deneyebilirsiniz.denize nazır

Karaköy

Son yıllarda tasarım, sanat ve gurme alanında İstanbul'un yeni yıldızı olan Karaköy, her damak tadına uygun birbirinden kaliteli mekânlarıyla hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezi olmaya devam edecek gibi görünüyor. Namı tüm şehre yayılan Namlı Gurme, hem göz hem damak zevkinize hitap edecek onlarca kafesiyle bir lezzet durağı olarak öne çıkıyor.

Karaköy’deki mekânlara buradan göz atabilirsiniz.

karaköy

Doğanın İçinde

İstanbul'a yakın hem doğanın tadını çıkarabileceğiniz hem de leziz bir kahvaltı edebileceğiniz mekânların arasında Polonezköy'deki Piknik Park, Ağva'da Greenline, Şile'de Saklıgöl Karamandere, Anadolu Kavağı Yoros Kalesi'nde Yoros Cafe, Kilyos Sahilinde Emel'in bahçesi sayılabilir.

İstanbul’a yakın rotaları buradan keşfedebilirsiniz. Doğanın içinde

İstanbul'da kahvaltı için yaşayabileceğiniz tek zorluk, birbrinden güzel mekanlar arasından seçim yapmak olacaktır. Afiyet olsun!

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X