İstanbul'da muhakkak gidilmesi gereken kahve durakları

İstanbul'da sizler için iyi kahvenin peşine düştük ve harika bir rota çıkardık. Kahveseverler için en iyi kahve mekanları...

23.2.2016

Sabah uyanır uyanmaz gözünü kahveyle açanlar, iyi kahve için fizana bile giderim diyenlerin bayılacağı mekanlar İstanbul2da bir bir açılmaya başladı. Bizde sizlere gidilmesi gereken en iyi kahve duraklarını yazdık. Afiyet olsun!

 

Moc Nişantaşı

moc istanbulNişantaşı’nın kahve uzmanı MOC, hem bir cafe, hem de bir shop özelliği taşıyor. İstanbul’da giderek sayıları artan butik kahve durakları büyük zincirlerin aksine bizlere leziz kahve sunarken iyi kahvenin nasıl yapıldığını da öğretiyor. Nişantaşı Şakayık Sokak’ta yer alan MOC dünyanın farklı yerlerinden toplanan 12 farklı kahve çekirdeklerini bizzat kendileri çekip harmanlıyor. İyi kahveyi içebileceğiniz nadir adreslerden biri olan MOC’da aynı zamanda kahve çekirdeğini satın alarak eve götürme imkanı sunuyor.

 

Adres: Şakayık Sok. No:4/A Nişantaşı-İstanbul 

Telefon: 0212 234 4465


Deal Coffe Roasters No:41

no 41 coffeeAra sokakları gezerek değişik yerler keşfetmeyi sevenler için önerimiz Deal Coffe Roasters No:41. Küçük bir kahve dükkanı olmasına rağmen, oldukça popüler olan bu mekanın içine girdiğinizde dikkat edeceğiniz şey dekorasyonu olacak. Her obje, her doku özenle düşünülerek tasarlanmış. Mahale kahvecisi tadındaki mekanın ismi tahmin edeceğiniz gibi kapı numarasından ilham alınarak verilmiş. Eskiden sadece No:41'ken şimdi adının başına Deal Coffee Roasters eklenmiş. Deneysel kahvesevenlerdenseniz buraya gelip diler kahvenizi alıp yolunuza devam eder dilerseniz bu sevimli cafenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Adres: Abbasağa Mh., Yıldız Caddesi No:41, Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0212 259 9815


Petra Roasting Co Petra Coffee

petra coffeeGayrettepe’e Selenium Residence, Kolektif Dükkan içinde yer alan Petra, kahve içerken sanat molası verebileceğiniz nadir mekanlardan, iki ortağın açtığı Petra Coffe’nin görünen yüzü Kaan Bergsen uzun zaman Amerika’da yaşadıktan sonra tekrar İstanbul’a dönmüş ve ilk işi iyi kahve içilebilecek bir laboratuar açmak olmuş. Türkiye’de yetişen kahve çekirdeklerini kullanan Petra Coffe’de öncelikle bilmeniz gereken her içtiğiniz kahve aynı değildir. Mevsime göre değişen kahve çekirdeklerinin her biri farklı. Kahvelerinin içinde farklı aromatik tatlar bulunduğundan her mevsim menülerini değiştiriyorlar. Diğer kahve mekanlarına göre biraz daha sert tada sahip olan kahvelerini içmenizi tavsiye ederiz.

 

Adres: Hoşsohbet Sk. Panorama Selenium Residence Mağaza 1 Gayrettepe/İstanbul

Telefon: 0212 356 1053


Mahalo Coffee

mahalo coffeeKaraköy Tünel yakınlarında ara sokakta yeni açılan Mahalo Coffee bu taraflarda çalışan, gezen herkesin dinlenme alanı… Açılalı çok olmamasına rağmen ünü herkes tarafından duyulan lezzetli kahve durağının iç dekorasyonu oldukça keyifli dizayn edilmiş. Kahveleri kadar lezzetli tatlı atıştırmalıklarının müdavimi olacağınız kesin. Tatlı ve tuzlu kek ve kurabiyeler yapan mekanın geniş oturma alanları yer alıyor. Kalabalık gezmeyi sevenlere duyurulur.

 

Adres: Arap Cami Mh. Söğüt Sk No:1 Karaköy/İstanbul

Telefon: 0212 243 4389


Geyik Coffee Roastery & Cocktail Bar

geyif cihangir

İsminin eğlenceli yüzü mekanda yansıyan Geyik’te gündüz kahve içmenin tadını çıkarırken akşam lezzetli kokteyler tadabilirsiniz. Cihangir sokaklarını keşfe çıktığımız bir gün tanıştığımız mekanın kahvelerinin biz müdavimiyiz. Kahve içmenin yanı sıra lezzetli kruvasanlarla, janbonlarla süslü hafif bir kahvaltı yiyebileceğiniz de aklınızda bulunsun.

 

Adres: Kılıçalipaşa Mah. Akarsu Yokusu No:22/A Cihangir/İstanbul

Telefon: 0532 773 0013


Ayıbedenler Coffe House

Beşiktaş çarşıda müzik sesi ve kahve kokularını izini takip ederek Aybedenler'i bulabilirsiniz. Eğlenerek kahve içmeyi felsefe edinen mekanın aynı zamanda kendilerine ait bir radyoları da var. Burada müziğin ritmine kendinizi kaprtırdığınızda çıkmak istemiyorsunuz. Müzik kadar kahvede  Ayıbedenlerde lezziz. Miniminnacık olduğuna bakmayın, size de bize de tüm kahveseverlere yeten bir mekan.

 

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Altıntaş Sokak, No 23/A, Beşiktaş

Telefon: 0212 227 34 60


Federal Coffee Company

20 yılı aşkın süredir kahvedeki uzmanlığı ve yetiştirdiği dünya şampiyonu baristalar ile uluslararası başarılarıyla tanınan, kahve sektörünün lider ismi Sam Çeviköz ve ortağı Levent Koçarslan, Federal Coffee Company ile kahve deneyimineyenilikler kazandırıyor. 

Avustralya usulü nitelikli kahve kavurma yöntemleriyle, çekirdeklerin doğal tatlarını ve aromasını koruyan, 3. nesil kahve anlayışına yeni bir boyut getiren Federal Coffee Company, sıcak, samimi bir ortam sunan,kahvede yenilikçi tatlara ve doğal aromalarla çeşitlendirmeye giden yaklaşımları ile hem gününe keyif katmak isteyenlere hem de yeni kahve lezzetleri ile buluşmak isteyenlere benzersiz deneyimler yaşatıyor.

 

Adres: Galata Kule Meydanı, Şahkulu Mahallesi, Küçük Hendek Sokak, No:7, Beyoğlu / İstanbul


Mandabatmaz

mandabatmazAromalı ve flitre kahve mekanlarından çok fazla konuştuğumuzu düşünerek sizlere geleneksel Türk kahvesinin en iyisini içebileceğiniz bir mekan önerisi veriyoruz. Bilenlerin müdavim olduğu Mandabatmaz’da dostlarla içilen kahvenin 40 yıl hatırı olduğunu düşünüyoruz. Beyoğlu’nun ara sokağında yer alan Mandabatmaz, ilk açıldığı günkü geleneğini koruyarak bugüne kadar gelmiş. Menülerinde sadece Türk kahvesi ve çay bulunan mekan İstanbul'da yapılması gerekenler listemizin gözdesi...

 

Adres: İstiklal Cad./olivia Geçidi 1/A, Taksim/Istanbul

 

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X