İstanbul’da Rakı İçebileceğiniz En iyi 10 Mekân

İstanbul’da keyifli ve lezzetli bir rakı sofrası için gidebileceğiniz mekânlar...

18.4.2017

PAYLAŞ

FacebookTwitterGoogle+Arkadaşına ÖnerYorum Yap

Leb-i Derya Kumbaracı

İstanbul'un güzelliğine, Boğaz’ın büyüsüne, güneşin batışına, ayın doğuşuna tanık olurken, yeme - içmenin keyfini tam olarak çıkarabileceğiniz bir mekândır. Yaz aylarında tamamen açık teras, kış sezonunda büyük bir bölümü pencere sistemiyle kapatılmış, sıcak bir mekâna dönüşür. Yaz sıcaklarına karşı boğaz esintili ferahlama, kış aylarında yerini mekânın sıcacık keyfine bırakır. Geniş mönüsü, güler yüzlü servisi, arzu ettiğiniz eğlence şekline açık ortamıyla ister özel bir gününüzü kutlamak ister rahat ortamında sohbet etmek için Leb-i Derya size uygun ortamlar hazırlar.

Kumbaracı Yokuşu Kumbaracı İş Hanı No: 57/6 Tünel / Beyoğlu / 0212 293 49 89 

Leb-i Derya Kumbaracı

Park Fora

1996 yılından beri Kuruçeşme, Cemil Topuzlu Parkı'nın içerisinden hizmet veren Park Fora, manzarasıyla İstanbul'un en büyüleyici balık restoranlarından biri. Her sabah balık halinde yapılan balık mezadında Ege, Karadeniz, Marmara ve Saroz Körfezi'nin deniz ürünleri ve balıkları Park Fora şefi tarafından sizin için seçiliyor ve taze taze sofranıza sunuluyor.

Muallim Naci Cad. Cemil Topuzlu Parkı İçi No: 54/A Ortaköy / Beşiktaş / 0212 265 50 63 - 67

Park Fora Balık

Poyraz Sahil Balık Restaurant

Yazın güneşli günlerinde gün batımına yakın gitmeniz halinde, doyumsuz bir manzara izleyebilir, balıkçıların limandan çıkışlarını görebilir, teknelerini kışa hazırlayan balıkçılarla sohbet edebilir ve en önemlisi karnınızı bu harika aktiviteler eşliğinde güzel bir şekilde doyurabilirsiniz. Balık yemenin tadına varıp sıcak ve güler yüzlü bir ortamda rakı-balık keyfi yapmak isteyenlerin kesinlikle gitmeleri gereken bir restoran.

Poyrazköyü Mendirek Yolu No:103 Beykoz / 0216 320 11 00 – 20 

Poyraz Sahil Balık Restaurant

Villa Bosphorus

Denize uzayan iskelesi ve önünde bulunan kumsalıyla İstanbul’da Bodrum havası yaşatan Villa Bosphorus, gerek sunduğu lezzetli seçeneklerle, gerek Boğaz manzarası ve arkasındaki Tarihi Yarımada görüntüsüyle, İstanbul’un en iyi balıkçılarından biri. Bunun yanı sıra, “Boğaz’da rakı balık” kavramının hayata geçirilebildiği nadir yerlerden biri olması sebebiyle de müşterilerden rağbet gören mekanlardan biri Villa Bosphorus.

Albay Hüsamettin Ertürk Sokak No:13 Çengelköy / 0216 422 80 80 – 81

Villa Bosphorus

Bebek Balıkçısı

1998 yılında tecrübeli işletmeci Ertuğrul Karabulut, Bay Balıkçı Restaurant'ı devrederek, Yeni Bebek Restaurant adıyla hizmet veren yerde, M.Ali Demirci ile deneyimlerini birleştirip Bebek Balıkçısı’nı açtı. Açıldığı 1998 yılından bugüne, Bebek Balıkçısı'nda hijyen, servis, kalite ve müşteri memnuniyetinden hiçbir şekilde taviz verilmedi. Muhteşem deniz manzarası, 120 yıllık Laterna ve internete kablosuz erişim ağı (sınırsız) ile eski ve yeninin uyumu göze çarpıyor burada. Bebek Balıkçısı'nda, balıkçıların işletmenin iskelesine yanaşarak gerçekleştirdiği taze balık (canlı balık) satışına şahit olabilirsiniz.

Cevdet Paşa Cad. No:26/A Bebek / 0212 263 34 47

Bebek Balıkçısı

Yeşilköy Balıkçısı

Yeşilköy Balıkçısı Restore edilmiş 60 yıllık binasında, çeşitli mezeleri, mevsimin taze balıklarını ve eşsiz lezzetlerini kusursuz hizmet ile sunan ve atmosferi ile kendinizi evinizde hissedebileceğiniz seçkin bir mekândır. Kendi hazırladıkları bol meze çeşitleri, mevsimine göre olta balığı ve her gün bizzat taraflarınca alınan taze balığın her zaman bulunduğu bir adres.

Yeşilköy Çamözü Sk. No:6 Yeşilköy / 0212 573 67 89 – 90

Yeşilköy Balıkçısı

Çınaraltı Restaurant

İstanbul’un tarihi mekanlarından olan Ortaköy, İskele meydanında bulunan Çınaraltı Restaurant, konuklarına boğaz manzarası eşliğinde lezzetli menüler sunmanın mutluluğunu yaşıyor. Lokanta içinde asırlık çınar masaları arasından tarihi bir çınar ağacının yükseldiği Çınaraltı Lokantası; balıkları, mezeleri ve Boğaz manzarasıyla İstanbul’un en özgün mekanlarından biri Ortaköy’e uğrayınız, Çınaraltı’nda bir balık yiyiniz.

İskele Meydanı No:28 Ortaköy / 0212 227 33 81

Çınaraltı Restaurant

Moda Cibalikapı Balıkçısı

Haliç kıyısındaki üç katlı ahşap bir binadan sonra Moda’daki Anadolu yakası şubesinde de hizmet veren Cibalikapı Balıkçısı’nın mutfağından her gün, sızma zeytinyağıyla yapılan ve çoğu otlardan oluşan ortalama 20 çeşit meze sunuluyor. Bütün olarak yapılan kalamar tavası ile ahtapot ızgarası da ağzının tadını bilenlerden yoğun ilgi görüyor. Balıklar ise günlük olarak alınıp meşe kömüründe ızgara ya da tava olarak pişirilip servis ediliyor. Balıkçı’nın özel tatlısı ise kuru üzüm pekmeziyle yerli susamdan yapılma tahinin kullanıldığı fırınlanmış tahin-pekmez tatlısı.

Tarihi Moda İskelesi Yolu Moda Cad. No:163/A Moda – Kadıköy / 0216 348 93 63 

Moda Cibalikapı Balıkçısı

Eftalya Balık Restaurant

Eftalya Restaurant'ta deniz ürünleri ve balık çeşitlerinin çoğunu bulabiliyorsunuz. Soyalı, sarımsaklı yağ sosuyla servis edilen ızgara balık köfte ve ana yemek öncesi içilen balık çorba bu mekânın vazgeçilmezlerinden. Sebzeli ve tavuklu krep yemekten sıkıldıysanız Eftalya'nın sunduğu deniz mahsullü krep kulağa çok hoş geliyor. Kalamar dolması, balık pastırma, levrek marine ve daha fazlası için Boğaz'ın tanınmış ismi Eftalya Balık Restaurant'a buyurun.

Arnavutköy Mah. 1. Cad. No: 32 Arnavutköy / Beşiktaş / 0212 287 25 20 – 21 40 

Eftalya Balık Restaurant

Lacivert Restaurant

Yüzyıllardır bolluğun ve bereketin simgesi olmuş Akdeniz mutfağının seçkin lezzetleri, İstanbul Boğazı’nın romantik manzarasıyla bütünleşiyor. Lacivert Restaurant, tarihi bir Boğaz yalısında, yaz aylarında olağanüstü bir rıhtımda, kış aylarında ise manzarayı içine alan yeni tasarımıyla, camekanlı sıcacık salonlarında, 1999 yılından bu yana hizmet veriyor.

Körfez Caddesi No: 57/A Anadoluhisarı / 0216 413 42 24 – 413 37 53 

Lacivert Restaurant

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X