İstanbul'da saklı lezzet bahçesi Suvla Kanyon

Kanyon teras katında açılan şarap uzmanı Suvla, tadım eşleşmeleri ve lezzetli yemekleri ile tüm duyularınıza hitap ediyor.

28.7.2016

Açıkhava alışveriş imkânı sunan Kanyon’da son zamanlarda açılan birbirinden farklı mekânlar dikkatimizi çekerken aynı zamanda büyüsü ile de bizleri etkiliyor. Suvla Kanyon’da bu büyülü mekânlarından biri…

Aslında bir şarap markası olan Suvla yeni bir girişim ile şarap evinin çok ötesinde bir keyif mekânı ile Kanyon’un teras katında şarap severlerin gönlünü fethediyor. İsmini Suvla koyundan alan Suvla şarapları yeni restaurant konsepti ile yalın, uygun fiyatlı, lezzet ve tadımın öne çıktığı bir mekan sunuyor.

Yemek konseptlerine “Basic Fine Food” tanımını yapan Suvla’da menülerde öne çıkan lezzet şarap!

Her damağa hitap etmek ve gelen konuklarının farklı şarapları uygun fiyatlara tatmalarını sağlamak için özel tadım setleri oluşturan Suvla, tadım setlerinin yanına peynir atıştırmalığı ekleyerek konuklarına sunuyor. Pembe, beyaz ve kırmızı şaraplardan oluşan tadım menülerinde yöresel şaraplarda yer veriliyor. Trakya ve Ege bölgelerinin şaraplarını da tercih edebildiğiniz tadım setlerinin yanına dilerseniz ekstra; peynir, şarküteri ya da ekmek dilimi üzerine başlangıçlarda ekleyebiliyorsunuz.

Glüten içermeyen pizzalar Suvla Kanyon’da!

Üç aynı renk ama farklı gövdeli tadım setlerinin ardından tavsiyemiz şarap ile uyum içinde olan pizza ve makarnalarını tatmanız. Şarap tercihinizi de biraz daha güçlendirerek damağınızda kalıcılığı fazla olan gövdeli şarapları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Şaraplar kadar yanında gelen lezzetlere de özenen Suvla, menüsünde yer alan pizza hamurlarını 14 kromozomlu sarı buğday, karakılçık ve akkunduz unlarından hazırlıyor. Glüten içermemesinin yanında damağınızda bıraktığı tat, bu zamana kadar yediğiniz en iyi pizzaya dönüşüyor. Pizzada da sıradanlıktan uzak olmayı tercih eden Suvla’da Dört Peynirli Üzümlü Pizza, menüsünde öne çıkan lezzet oluyor. Mozzarella, taleggio, ricotta, parmesan ve Cabarnet Sauvignon üzümlü bu pizzayı muhakkak denemenizi tavsiye ediyoruz.   

Pizza dışında et, balık ve hamburger çeşitleri de menüsünde öne çıkan lezzetler arasında hatta Ege bölgesinin lezzetlerine de ağırlık veren Suvla’da Eceabat Yaz Makarnası, Eceabat Izgara Köftesi’de denemeniz gereken başlıca lezzetler arasında yer alıyor.

Suvla’da bahçe teras keyfi

Kanyon’un en yüksek katında olmanın avantajını kullanan Suvla’da manzaranız şık residance binalar ve gökdelenler.

Kanyon’un teras katının hem iç hem de teras balkon bölümünde yer alan Suvla, güçlü bir dekorasyon tasarımına sahip. Uzun ahşap masaları, kare ve yuvarlak mermer masaları ile şıklık sadelikle buluşmuş. Balkon bölümü saklı bir bahçe havasında dizayn edilmiş.

Suvla Kanyon' gelmek isteyeneler için önemli bilgi: Kanyon içinde yer alan sinema bölümünün asansörünü kullanarak R katına çıkarak Suvla Kanyon'a gelebilirsiniz.  


Ulaşım

Adres: Esentepe, Kanyon AVM Levent – İstanbul

Telefon: +90 (212) 353 54 64

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X