İstanbul’da Gidilecek 5 Çocuk Müzesi

Yarıyıl tatilinde çocuklarınızla birlikte gidebileceğiniz en eğlenceli müzeleri sizin için derledik.

18.1.2017

Çocukların ve çocuklu ailelerin heyecanla bekledikleri gün sonunda geldi, 20 Ocak Cuma 2017 yarıyıl tatili başlıyor. Hem ilk dönemin yorgunluğunu atmak hem de iyice dinlenerek ikinci döneme hazırlanmak için harika bir zaman. Peki, bu zamanı nasıl değerlendirmek gerek? Bu zamanı, çocukların tatil algısını bilgisayar ya da televizyon başında günlerini geçirmekten, kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar yaratmaya çevirebilirsiniz. Bunun için de en güzel yol çocuk müzeleri olabilir.

Çok gezen mi bilir yoksa çok okuyan mı? Yaşadığımız bilgi çağında ikisinden de bol bol yapmak gerekiyor. Çocuklarınızın okulda öğrendikleri bilgileri pekiştirebilmesi, yenilerini öğrenmesi ve ufuklarını geliştirmeleri için müzeler harika imkânlar sağlıyor. Birçok alanda çok sayıda müze barındıran İstanbul’da çocuğunuzun ilgi alanına ve gelişimine göre seçeceğiniz müzelerle kültür dolu bir sömestr geçirebilirsiniz.

Oyuncak Müzesi

Sunay Akın’ın açtığı müzede geçmişten günümüze birçok oyuncağın yanı sıra oyuncakların tarihi ve gelişimini de görebilirsiniz. Kadıköy Göztepe’deki Oyuncak Müzesi çocuklar için hem bilgilendirici hem de eğlenceli.

Sunay Akın ile Oyuncak Müzesi hakkında gerçekleştirdiğimiz röpörtajımızı buradan okuyabilirsiniz.

Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi'ne nasıl gidilir?

Rahmi Koç Müzesi

Çocuklar gerçek bir denizaltıyı nerede görebilir ki? Rahmi Koç Müzesi, çocukların kendi paralarını basabilecekleri bir makineden denizaltıya, otomobil koleksiyonundan bilim tarihine birçok konuda eşsiz örneklerle dolu kocaman bir müze!

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi'ne nasıl gidilir?

Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi

Ülkemizin tek uçurtma müzesi Üsküdar’da bulunuyor. 1986 yılından bu yana tüm dünyadan toplanan uçurtma örneklerinin sunulduğu bu müze çocukların gözünü kamaştıracak.

Uçurtma Müzesi

Uçurtma Müzesi'ne nasıl gidilir?

İTÜ Bilim Merkezi

Tatilde bilim merkezine mi gideceğiz demeyin! İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Taksim’deki Taşkışla Kampüsü’nde yer alan Bilim Merkezi, çocuklara bilimin eğlenceli olduğunu göstermek için harika bir yer. Hayal gücünü pratikle birleştiren merkez, çocuklara bilimin hayatın içinde var olduğunu anlatıyor; tabi bol bol da eğleniyorlar.

İTÜ Bilim Merkezi

İTÜ Bilim Merkezi'ne nasıl gidilir?

İstanbul Arkeoloji Müzesi

Sultanahmet’te bulunan Arkeoloji Müzesi her İstanbullunun görmesi gereken bir tarih birikimi, içinde bulunan Çocuk Müzesi ise her çocuğun! Çanak-çömlek yapımı, paranın icadı gibi tarihi konuları yalnızca anlatmakla kalmayan, aynı zamanda canlandırmalar eşliğinde çocuklara anlatan müze teknik bilgilerin çocuklara aktarımı için eğlenceli yollar sunuyor.

 İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne nasıl gidilir?

Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Bu içeriklere de göz atmak ister misin ?

X